Pádlující z Kojetína, Olomouce, Znojma a pořadatelského oddílu se zúčastnili v Ostrožské Nové Vsi Novoveských jarních závodů na dlouhých tratích. Většina z nich nastoupila i do odpoledního třicátého Novoveského přespoláku. Na vodě si v kategorii minikajaků nejlépe vedla kojetínská Kateřina Kavulová, v kajacích olomoucký Jaroslav Opavský.
V Ostrožské Nové Vsi je to letos samé jubileum. Nejen že tamní kanoisté budou v červnu slavit půl století své existence, či v září se uskuteční 15. Mezinárodní mistrovství Moravy "Slovácká 500", ale v sobotu, 7.dubna se bude konat již XXX.Novoveský přespolák s dopoledními Jarními novoveskými závody na kánoích, kajacích a možná i jiných plavidlech a s odpoledním tradičním běžeckým programem.