• 1
  • 2
  • 3

Čtvrtý nejúspěšnější národ. Čeští kanoisté si z Poznaně odváží 18 medailí

Osmi cennými kovy uzavřeli čeští rychlostní kanoisté regatu olympijských nadějí v Poznani. Pro zlato v závodech na 200 metrů, které byly pro české barvy z uplynulých finálových dní vůbec nejúspěšnější, si dojel kanoisté Ondřej Vísner (U17), Oliver Král (U15) a kajakář Tomáš Kapoun (U16). Stříbro si odváží kajakářka Barbora Janotová (U15), deblkanoisté Ondřej Vísner a Anthony Kocman (U17) a čtyřkajak žen U17. Bronzem uzavřeli svou sbírku kanoistka Kamila Šímová a deblkanoisté Vít Příkopa s Martinem Nováčkem (U16).

Česká výprava mladých kanoistů v Poznani přidává pět cenných kovů

Dalších pět medailí přidali čeští kanoisté v závodech regaty olympijských nadějí. Sobotní pětistovka na polském jezeře Malta přinesla stříbro Kamile Šímové (U17), bronz v individuálním i deblovém závodě s parťákem Martinem Nováčkem (U16) bere Vít Příkopa (U16), třetí příčku obsadili také Ondřej Vísner (U17) a Oliver Král (U15).

Mladí kanoisté berou v Poznani pět medailí

Zlato, tři stříbra a jeden bronz. Čeští mladí rychlostní kanoisté v prvním finálovém dni regaty olympijských nadějí vybojovali celkem pět cenných kovů z kilometrové trati. O ten nejcennější se postarali deblkanoisté Vít Příkopa s Martinem Nováčkem, stříbro v individuálním závodě berou kanoista Anthony Kocman, kanoistka Kamila Šímová a kajakářka Zuzana Hanušová a bronzem českou sbírku zkompletovali deblkajakáři Lukáš Kliment s Jakubem Králem.

Mladí kanoisté si na úvod regaty zajistili čtrnáct bojů o medaile

První den regaty olympijských nadějí přinesl české výpravě čtrnáct postupů do finále A. V nabitém programu se závodníci ve všech věkových kategoriích představili na individuálním kilometru a pětistovce, do akce šly také posádky K2, C2, K4 a C4 na dvousetmetrových či pětisetmetrových tratích.