• 1
  • 2
  • 3

Informace pro účastníky MČR + NZ v maratonu 2021_KVS PRAHA

Ahoj!

Díky za vaše provedené i dosud neprovedené přihlášky obratem, abychom měli představu o naplnění závodu a zaplnění areálu.
Těšíme se na vás v sobotu 7.8.2021 v loděnici KVS PRAHA.
V 8:00 otevíráme areál loděnice, v 9:00 je porada v altánu a od 10:00 následují hromadné starty jednotlivých kategorií.
Startuje se po proudu řeky Vltavy. Jede se na okruhu 3,8 km. Počet okruhů dle jednotlivých kategorií.
1. obrátka dole okolo Veslařského ostrova a zpátky nahoru za ostrovem okolo botelu Racek, Žlutých lázní, loděnice Slavie na přeběh.
Ten je v loděnici KVS z vody na plato a přes trávu a tartan hřiště branou do loděnice VK Bohemians, kde je nástup na vodu zase z plata.
2. obrátka kolem bóje pod zdí na pravém břehu cca 500m pod Barrandovským mostem.

Podrobnosti k závodu ZDE.

Bronzová radost! Dostál a Šlouf slaví historický úspěch

Rychlostní kanoisté Josef Dostál a Radek Šlouf vybojovali v Tokiu bronzovou medaili. V závodě deblkajaků na kilometrové trati předvedli skvělý výkon a postarali se o vůbec první cenný kov v kategorii K2 v české i československé historii. „Dneska to bylo asi nejlíp, co se nám kdy jelo,“ radoval se Dostál. Medailovou sbírku české výpravy kajakáři rozšířili na devět kusů.

Český deblkajak postoupil přímo do semifinále

Rychlostní kanoisté Josef Dostál a Radek Šlouf mají za sebou úspěšnou společnou premiéru pod pěti kruhy. V úvodní rozjížďky kilometrového závodu deblkajaků se jim podařilo postoupit přímo do semifinále, když skončili druzí za maďarským duem Bence Nádas, Bálint Kopasz. Česká posádka se o medaile popere hned zítra, semifinále startuje v 3:26 našeho času.

Dostál skončil v Tokiu pátý, Fuksovi berou 10. příčku

Kajakář Josef Dostál na kilometrovém závodě stříbro z Ria neobhájil. Český reprezentant, který chtěl v Tokiu útočit na olympijské zlato, obsadil ve finále pátou příčku. Sourozenecké duo Martin a Petr Fuksovi se na deblkanoi v medailovém souboji neprosadilo – po pátém místě v semifinále startovali ve finále B, kde dojeli druzí, a celkově jim patří 10. pozice.

Tituly mistrů ČR rozdány, kajakářka Paloudová vybojovala sedm medailí

Od 29. července do 1. srpna se v Račicích konala nejvýznamnější domácí událost rychlostních kanoistů. Závodů mistrovství České republiky na krátkých tratí se zúčastnila téměř tisícovka sportovců, kteří bojovali nejen o národní tituly, ale i o nominace na zářijové mistrovsví světa v seniorské i juniorské kategorii a závodníků do 23 let. Nejúspěšnější závodnicí se stala s pěti tituly a dvěma stříbry kajakářka Anežka Paloudová.

České rychlostní kanoisty čekají na OH první závody

Zatímco vodní slalomáři mají své olympijské vystoupení už za sebou, na řadu nyní přichází rychlostní kanoisté. Českou republiku v Tokiu reprezentují kajakáři Josef Dostál s Radkem Šloufem a sourozenecké duo kanoistů Martin a Petr Fuksovi. Tým má za sebou třítýdenní přípravu v Kóči a v posledních dnech se přesunul do olympijské vesnice. Úvodní rozjížďky jsou na programu v pondělí 2. srpna, jako první se na trať vydají Petr a Martin Fuksovi (C2 1000 m), poté se na individuální kilometrové trati představí kajakář Josef Dostál. 


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00