• 1
  • 2
  • 3

Dimovová i Rolenc si z prvního červnového víkendu odváží zlatý double

V neděli 6. června proběhl druhý závod ze série Českého Poháru ve sjezdu na divoké vodě. V rámci závodu se uskutečnilo i mistrovství České republiky v kategorii U23, nominace na ME dospělých a nominace na MS juniorů. Trať se oproti předchozímu dni nijak nezměnila a závodníci tak mohli potvrdit, či zdokonalit své kvality. Zatímco Ondřej Rolenc, Barbora Dimovová a Daniel Suchánek nenechali konkurenci prostor na vítězství, v kategorii K1 muži a C1 ženy došlo k podstatným změnám. V nedělním závodě dominoval v nabité konkurenci kajakářů Adam Satke a na singlaknoi zvítězila Marie Němcová.

40ee2a1b ae57 4479 b3e8 58f8cab73d11Vše odstartovalo kategorií singlkanoistů. Nepřemožitelný Ondřej Rolenc potvrdil jisté kvality i v nedělním závodě, ve kterém si dojel pro první příčku. Zařadil se tak do čela nominačních tabulek na mistrovství Evropy dospělých, které se pojede ve španělském Leonu. Závodníci před sebou mají ještě napínavou nominaci, která se skládá ze čtyř dlouhých závodů. To znamená, že po dnešním sjezdu jsou kvalifikační boje v polovině.  Zisk cenných bodů hned na začátku tvoří  výborný podklad úspěšné kvalifikace do reprezentačního týmu.

Druhé místo mezi singlakonisty a zároveň titul mistra České republiky v kategorii U23 vybojoval Karel Rašner. Místo za ním skončil litovelský závodník František Salaj.

Mezi kajakářkami dominovala Barbora Dimovová, která si nenechala vzít vítězství v kategorii K1 ženy. Barča vytěžila co mohla. Věkem se stále řadí do kategorie U23, tudíž si dojela pro titul mistryně České republiky. Během dvou dní získala nejvyšší možný počet nominačních bodů na ME dospělých i MS U23. Své plány zhodnotila takto: “Nerada si dávám vysoké cíle, ale chtěla bych se pokusit o medailová umístění na seniorském evropském šampionátu, a hlavně na mistrovství světa v Bratislavě. To pro mě bude vrchol sezóny.“
Druhé místo v kategorii žen a titul vice mistryně republiky brala Kristina Novosadová a třetí skončila Zuzana Dziadková.

Barča o sobě prohlašuje, že je rozená sprinterka a dlouhé tratě nejsou nic pro ni. První závodní víkend ukázal, že to není zcela úplně pravda a Barča doslova válí i na dlouhých sjezdech. „Kupodivu se mi jelo docela dobře. Zvolila jsem vhodnou taktiku, rozložila jsem si síly a vyšlo to. Jsem moc ráda, že se mi podařilo získat zlatý double. Musím ale uznat, že dnes se mi jelo opravdu hrozně. Klesla voda a já jsem nemohla ani pořádně zabrat. Proto si ještě o něco víc vážím dnešní výhry,“ komentuje Barbora.

3c00f82d 44fb 4989 8068 c604a82b8b9cZměna nastala v kategorii K1 muži. V nedělním závodě se prosadil Adam Satke, který svým časem překonal vítěze z předchozího dne, Karla Slepicu. Adam svůj čas stáhl o
neuvěřitelných devatenáct vteřin, čímž si zajistil slušný náskok nad svými konkurenty. Druhý skončil Karel Slepica. Třetí nejlepší jízdu mezi kajakáři předvedl Jan Šindelář, který si jednak dojel pro mistrovský titul v kategorii U23 a také úspěšně vykročil do nabitého nominačního souboje dospělých.

Pro zlatou medaili si dnes dojela Marie Němcová. Se Zuzanou Dziadkovou skončily v jedné vteřině. Obě protnuly cílovou fotobuňku v čase 26:20. Marie byla přeci jen o něco rychlejší, konkrétně o 40 setin sekundy a Zuzana tak skončila na druhém místě. Bronzovou příčku obsadila olomoucká závodnice Jana Střílková.

První místo na deblkanoi získala posádka Daniela Suchánka a Ondřeje Rolence. Vítězství v rámci mistrovství České republiky si odváží dvojice František Salaj - Petr Šmakal.

„Je příjemné, postavit se opět po dlouhé době na start. První závody sezóny sice probíhají za normálních okolností na nějaké divoké a technicky náročné řece, ale v téhle době hodnotím každý závod, ať už je kdekoliv, velice pozitivně. S Ondrou se nám na deblu zadařilo v obou dnech, což znamená že máme momentálně dobré postavení v nominační tabulce. Uvidíme, jak to půjde příští víkend na kanále, kde bude přeci jen nabitější konkurence,“ hodnotí Daniel Suchánek.

3398c99b 612b 4c78 9a9e ff5b4e45edc5Tím končí druhý závod Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Následující víkend (12. – 13. června) se uskuteční první dva sprintové závody na umělém kanále v Roudnici nad Labem. Zde proběhne 3. a 4. závod ČP, pokračování nominačních bojů na MS juniorů a U23. V neposlední řadě tímto závodem vypukne kvalifikace na MS dospělých ve sprintu. O definitivním složení reprezentačních týmů se bude rozhodovat až koncem června.  Závody Českého poháru stále probíhají bez přítomnosti diváků a za přísných hygienických a protiepidemických opatření a takto nastavené podmínky budou platit i nadále.