• 1
  • 2
  • 3

Vodní slalomáři pojedou v ČB o zbývající místa v nominaci na MS v USA

hlava cp-webČeské Budějovice – Vodní slalomáři mají před sebou dva závody Českého poháru v Českých Budějovicích, jež rozhodnou o definitivním složení týmu pro druhou část sezony Světového poháru a hlavně pro mistrovství světa, které se koná v polovině září v americkém Deep Creeku. Dvě volná místa jsou mezi kanoisty, jedno mezi deblkanoisty a pojede se i o místo náhradníka mezi kajakáři pro případ, že by nemohl na světový šampionát jet mistr světa a stříbrný olympijský medailista Vavřinec Hradilek, který se zotavuje ze zranění krční páteře.

Reprezentanti museli své místo v týmu potvrdit finálovým umístěním na mistrovství Evropy nebo při závodu Světového poháru, což se nepovedlo kanoistům Janu Maškovi a Lukáši Rohanovi a také deblkanoistům Tomáši Koplíkovi s Jakubem Vrzáněm. Do dodatečné nominace se budou počítat dva závody v sobotu a v neděli na kanále Lídy Polesné a jako jeden díl také celkové pořadí jarní nominace bez závodníků, kteří již své místo v týmu potvrdili. Na jejich místa se posunou další slalomáři odspodu.

Mezi kanoisty je na tom nejlépe Mašek, který má z jara plných 11 bodů a bude mu stačit o víkendu jedno druhé místo, neboť jeden ze tří výsledků se do konečné nominace škrtá. V aktuálním pořadí za Maškem jsou podle výsledků jarní nominace seřazeni Lukáš Rohan Stanislav Ježek, Tomáš Rak, Michal Jáně a Martin Říha. Ti všichni mohou dvě volná místa obsadit. Ježek vypadl z nominace na jaře po dlouhých letech, nyní má šanci se do týmu vrátit.

Mezi kajakáři volné místo není, ale může se stát, že Hradilek vypadne kvůli zdravotním problémům. Proto pojedou kajakáři o víkendu o místo náhradníka. To by mohl obsadit jeden z pětice Ondřej Tunka, Jan Vondra, Luboš Hilgert, Zdeněk Ornst či Ondřej Cvikl. Hradilek začíná pomalu trénovat, ale vynechal soustřední v USA, kam reprezentace příští týden v pátek poletí.

Výsledky jarní nominace:
http://kanoe.cz/zavodnici/reprezentace/slalom/5508-reprezentace-2014-slalom

Propozice závodu Českého poháru:
http://rvp.results.cz/kalendar_detail.php?id=1669

Výsledky závodu Českého poháru:
http://live.results.cz/schedule.php?event=201436CPSvrbne

Kontakt pro média:
Zuzana Trojáková
tel.: +420608277872
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
web: www.kanoe.cz
Facebook:  Český svaz kanoistiky na divokých vodách/Czech canoe union

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00