• 1
  • 2
  • 3

Slalomáři věří před MEJ a závodníků do 23 let nejvíc Prskavcovi, i když má zdravotní potíže

V čele s Jiřím Prskavcem budou čeští reprezentanti od čtvrtka do neděle bojovat o medaile na ME juniorů a vodních slalomářů do 23 let. Jednadvacetiletý kajakář je velkým adeptem na medaili, vždyť má z letošní sezony už bronz z MS do 23 let, zlato z ME a stříbro ze SP v Troji. Naopak přednost odpočinku před druhou částí sezony s vrcholem na MS v září v USA dali mistři světa do 23 let deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler a šampionát vynechávají.

Prskavce před závody na řece Vardar, kde se před deseti lety konalo ME seniorů, však hodně trápí zablokovaná lopatka a s tím související bolesti zad. Musel kvůli potížím dokonce vynechat v Makedonii i několik tréninků, do toho dnešního posledního ale už nastoupil.

Jira fyzio
„Můj start byneměl být ohrožen,“ ujistil Prskavec. I přes vynechání tří tréninků se mi jezdí dobře a chci bojovat o medaili,“ prohlásil kajakář.„Trať se mi líbí, v protivodách je dost vody a konec dráhy je těžší, což mi vyhovuje,“ doplnil.

Prskavec však musel vyhledat dokonce pomoc u fyzioterapeutky slovenského týmu, neboť pod lopatkou má zatuhlý sval. „Už je to lepší, cítím, že závodit můžu, i když je to stále dost bolestivé,“ řekl po dnešním tréninku."Doufám, že kvalifikaci zvládnu a pak mám další dva dny se dát do pořádku," řekl Prskavec.

Kanoista Lukáš Rohan si v případě zisku medaile zajistí účast na MS, jinak bude muset příští víkend o místo v seniorském týmu bojovat v dodatečné nominaci v Českých Budějovicích.  Kajakářka Karolína Galušková je juniorskou mistryní Evropy 2012, v týmu je i kanoista Martin Říha, stříbrný medailista z loňského MS do 23 let. Mezi juniory se největší naděje vkládají do deblkanoe Matějka – Větrovský, kteří letos získali titul na MS juniorů v australském Penrithu, a do loňské mistryně světa Amálie Hilgertové, neteře slavnější Štěpánky Hilgertové. 

Jiri Jiri-Prskavec

Nominace ČR:
Muži do 23 let - K1: Jiří Dupal, Ondřej Cvikl, Jiří Prskavec, C1: František Jordán, Lukáš Rohan, Martin Říha, C2: Vilém Kořínek, Matyáš Lhota; Ludvík Medřický, Tomáš Macášek.
Ženy do 23 let - K1: Mária Mrázková, Barbora Valíková, Karolína Galušková, C1: Barbora Čekalová, Barbora Košárková, Monika Jančová.
Junioři - K1: Tomáš Rousek, Matouš Petřík, Michael Matějka,  C1: Tomáš Heger,  Václav Chaloupka, Matyáš Lhota,  C2: Albert Kašpar, Vojtěch Mrůzek; Jan Mrázek, Tomáš Rousek; Jan Větrovský, Michael Matějka.
Juniorky - K1: Sabina Foltysová,  Tereza Fišerová, Amálie Hilgertová, C1: Jana Matulková, Martina Satková, Anna Koblencová.

Oficiální stránky závodu: 
http://euro2014.canoe.mk

On-line výsledky:
http://www.canoeliveresults.com/event/2014/skopje-eca-junior-u23-european-championships.php

Kontakt pro média:
Zuzana Trojáková, tel.: +420608277872
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
web:  www.kanoe.cz
Facebook:  Český svaz kanoistiky na divokých vodách/Czech canoe union 

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00