• 1
  • 2
  • 3
  • Úvod
  • Vodní slalom
  • Reprezentace
  • MSJ a U23 Austrálie den třetí: Posádka Kašpar Šindler ovládli závod deblířů a domů si odvezou nejcennější kov

MSJ a U23 Austrálie den třetí: Posádka Kašpar Šindler ovládli závod deblířů a domů si odvezou nejcennější kov

logo MSJ PenrithTo, že deblíři Jonáš Kašpar a Marek Šindler patří k největším favoritům MS U23 v australském Penrithu, bylo všem jasné už před závodem. Nikdo ale nemůže říct, že je nejlepší, dokud nemá medaili v ruce a to naše česká posádka v tuto chvíli už říct může. Po dnešním závodě jsou totiž mistři světa.

 

Kaspari vlajka

Deblíří Kašpar se Šindlerem s přehledem vyhráli jak kvalifikaci, tak semifinále i finále. Závod ovládli časem 107,99 před polskými bratry Brzezinskimi, kterým nadělili necelých sedm vteřin. Přes světový titul mají mladí deblíři svou životní jízdu stále ještě před sebou. „Celá finálová jízda se mi jela velmi dobře, i když jsem si vědomý toho, že jistý rezervy tam stále ještě byly. Dopustili jsme se jednoho dotyku, čistá jízda by byla určitě lepší, " zhodnotil své finálové vystoupen Kašpar. Přestože se čeští reprezentanti dokázali hned na začátku roku stát mistry světa, závodní sezona pro ně teprve začíná. „I když je zisk zlaté medaile parádní výsledek, naše cíle pro rok 2014 tím rozhodně nekončí. Určitě bychom rádi dobře zajeli také českou nominaci, která je za dva týdny, a dostali se do seniorského A týmu," přiblížil své plány do blízké budoucnosti Kašpar. Cíle pro zbytek roku má jeho parťák Marek Šindler jasné: „Rádi bychom se dostali minimálně do finále na světových pohárech, mistrovství Evropy a světa a také se pokusili zaútočit na medailové pozice," prozradil Šindler. A co čerstvé mistry světa čeká v nejbližších dnech? „Dnes nám přišla zpráva od našeho trenéra Ondry Štěpánka s tréninkovým plánem na víkend. Hned jak se vrátíme do Čech odjíždíme na trénink na Trnávku, kde se za necelé dva týdny jede nominace do české reprezentace," prozradil své plány Šindler a dodal „Nesmíme usnout a musíme makat dál, sezóna je teprve na začátku". Oba novopečení mistři světa ale s úsměvem přiznali, že titul mistra světa se přeci jenom oslavit musí a malá páteční oslava je nemine.

kaspari trat finale

O zisk další individuální medaile se postaral loňský vicemistr světa U23 kajakář Jiří Prskavec. Do své sbírky tentokrát přihodil medaili bronzovou. Čistý čas měl Prskavec nejrychlejší, bohužel se hned v úvodu tratě nevyvaroval dvouvteřinové penalizace. Možná ale právě to Prskavce donutilo po zbytek trati riskovat a dohnat ztráty. První Michal Smolen zajel čas 93,10 český závodník 94,29. „Smolenovi jsem medaili přál, individuální medaile totiž ještě nikdy nedosáhl, přestože k ní měl vždy blízko," říká o úspěchu svého kamaráda Jiří Prskavec mladší. Jako druhý skončil Ital Giovanni De Gennaro.

Prskavec trat finale

Třetí medaili do kompletní sbírky cenných kovů zajistily v závodě týmů třiadvacítkové kajakářky Karolína Galušková, Pavlína Zástěrová a Barbora Valíková. Neporaženými zůstaly Britky, které českým kajakářkám nadělily pět vteřin. Třetí skončily domácí Australanky. Galušková si druhým místem v hlídkách spravila chuť po nepříliš vyvedené finálové jízdě, kdy skončila na šestém místě. Individuální zlato brala v ženském kajaku U23 Australanka Jessica Foxová, která bude v singlu usilovat o druhé zlato.

A co na výsledky české výpravy zatím říká šéftrenér Jiří Prskavec? „Já jsem spokojený. Před závodem jsem si říkal, že by bylo fajn mít tři individuální medaile a věřím, že je mít budeme," hodnotí závody Prskavec starší.

Na zítřejším programu je semifinále, finále a hlídky v juniorských kategoriích K1 ženy, muži a C2.

Výsledky ve zkratce:
Muži do 23 let:

K1: 1. Smolen (USA) 93,10 (0 tr. sekund), ...3. Prskavec (ČR) -1,57 (2).
C2: 1. Kašpar, Šindler (ČR) 107,99 (2).

3xK1: 1. Polsko 105,07 (4), ...4. ČR (Prskavec, Cvikl, Šupolík) -1,43 (2).
3xC2: 1. Polsko 128,71 (8), 2. ČR (Kašpar/Šindler, Matějka/Větrovský, Mrázek/Rousek) -11,23 (12).

Ženy do 23 let:
K1: 1. Foxová (Austr.) 105,97 (2), ...6. Galušková (ČR) -12,70 (0).

3xK1: 1. Británie 124,48 (6), 2. ČR (Galušková, Zástěrová, Valíková) -5,19 (6).

Kompletní výsledky na stránce MSJ a U23: http://penrith2014.worldchampionships.events.slalom.canoeicf.com/live-results

Z Penrithu, Pavlína Zástěrová, Český svaz kanoistů
Více na FCB Českého svazu kanoistů - https://www.facebook.com/cskdv

 

Autor fotek: František Jordán

 

Reprezentaci vodních slalomářů na Mistrovství světa podpořily:
logo galasport
    logo-hiko      logo-raabpaddles     logo frogneopren

 

 

 

 

 

 

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00