• 1
  • 2
  • 3

Michael Matějka s Janem Větrovským jsou juniorští mistři světa!

logo MSJ Penrith

Druhý den medailových soutěží na MSJ a U23 přinesl v Penrithu českým, vodním slalomářům druhý titul a opět to bylo v kategorii deblkánoí. Junioři Michael Matějka s Janem Větrovským si v Austrálii počínali stejně suverénně jako jejich starší kolegové Kašpar se Šindlerem o den dříve a soutěží propluli bez zaváhání.

Do čela se naši borci propracovali už ve středeční kvalifikaci a první místo už dnes nepustili, když ovládli semifinále i závěrečné finále, v němž se jinak hodně chybovalo. I přes tři doteky branek vyhráli Matějka s Větrovským o dalších téměř sedm sekund před druhými Novozélanďany Munrem s Robinsonem, kteří navíc zajeli čistou jízdu. Naopak dalším dvěma českým lodím se ve finále deblkánoí vůbec nedařilo, obě posádky (Mrázek - Rousek a Kašpar - Mrůzek) se na náročné trati převrátily, inkasovaly padesát trestných vteřin a obsadili 5. a 10. místo.
Konečné výsledky juniorských deblkánoí na MS v Penrithu v PDF:
http://123result.blob.core.windows.net/canoe/CS_2014/siwidata/299/C2MJ_FI_26@Results.pdf

Kajakový titul juniorské mistryně světa z loňského roku neobhájila vítězka kvalifikace Amálie Hilgertová a na medailový stupínek nevystoupala ani nejlepší dívka semifinále Sabina Foltysová. Obě naše závodnice doplatily na doteky branek a seřadily se za sebou na 6. (Foltysová) a 7. (Hilgertová) pozici. Foltysovou přitom od druhého místa dělila jen vteřina a půl. Mistryní světa se stala Brazilka Ana Satilaová, která závod ovládla o více než sedm vteřin a jen podtrhla obrovský vzestup vodního slalomu v této jihoamerické zemi, která bude za dva roky hostil olympijské hry.
Konečné výsledky kajaku juniorek na MS v Penrithu v PDF:
http://123result.blob.core.windows.net/canoe/CS_2014/siwidata/299/K1WJ_FI_26@Final%20Results.pdf

V mužském kajaku skončily šance českých juniorů už v semifinále. Nejblíže k postupu do finálové desítky byl Tomáš Rousek, který skončil dvanáctý.Mistrem světa se stal Rakušan Mario Leitner.
Konečné výsledky juniorského kajaku na MS v Penrithu ve formátu PDF:
http://123result.blob.core.windows.net/canoe/CS_2014/siwidata/299/K1MJ_FI_26@Final%20Results.pdf


V odpoledním programu se bude bojovat ještě o tituly v závodech družstev kajakářů a kajakářek.

Reprezentaci vodních slalomářů na Mistrovství světa podpořily:
logo galasport
    logo-hiko      logo-raabpaddles     logo frogneopren

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00