• 1
  • 2
  • 3

Zpravodajství z Australian Open 2013

Informace od trenéra reprezentačního družstva U23 ve vodním slalomu Jiřího Prskavce ze závodů v Austrálii.

2013 Australian Open – zpravodajství z druhého dne
Na olympijské trati v Penrithu se 22.-24. února uskutečnil první letošní velký mezinárodní závod, který byl zároveň i oficiální generálkou na mistrovství světa juniorů a kategorie do 23 let, které se na této trati uskuteční v příštím roce. Závod měl kvalitní zastoupení, zúčastnili se ho olympionici, mistři světa a i mistři Evropy. Z páteční kvalifikace postoupili všichni čeští závodníci až na Vavřince Hradílka, který do závodu kvůli zdravotním problémům ani nenastoupil. V sobotu se jelo semifinále a finále v kategoriích C1muži a K1ženy. V kategorii C1muži vybojoval Stanislav Ježek výborné třetí místo. V kategorii K1ženy byla nejúspěšnější Kateřina Kudějová, která porazila i domácí olympijskou medailistku a dojela si pro celkové první místo a tím i pro první místo v kategorii U23. V kategorii juniorů se Amálie Hilgertová umístila na druhém místě za Lisou Leitner z Rakouska.
Do nedělního semifinále postoupili všichni naši kajakáři, kteří dnes budou bojovat o konečné pořadí.