• 1
  • 2
  • 3

Vodní slalomáři znovu zaútočili na medaile na ICF WRR v Lipsku!

Kateřina KudějováNejlepšího výsledku na druhém mezinárodním závodě nové sezóny dosáhla Kateřina Kudějová, která v nabité konkurenci kajakářek obsadila ve finále třetí místo. Třetí dojela také naše elitní deblová posádka Karlovský/Jáně a potvrdila tak vysokou výkonnost na začátku roku.

V kajaku mužů velice dobrou jízdou vyjel Zdeněk Ornst 4. místo, 5. skončil Luboš Hilgert a 8. Ondřej Tunka, vítěz dopoledního semifinále. Zcela dominantní byly v kategorii K1 muži domácí závodníci, kteří se seřadili na stupních v pořádí Aigner, Schubert a Boeckelmann. Naopak před branou finále skončil díky chybnému úsudku rozhodčích Vít Přindiš na 11. místě a Jan Vondra na místě 17.

Kateřina Kudějová dosáhla zatím nejlepšího výsledku na mezinárodní scéně v tomto roce a získala bronzovou medaili. Její reprezentační kolegyně Štěpánka Hilgertová a Eva Ornstová obsadili 9. a 12. místo. Poslední zástupkyně v kategorii kajakářek Veronika Vojtová obsadila 13. míso.

Kateřina Kudějová

Mezi singlkanoisty znovu promlouvalo mládí. Tomáš Rak vyhrál semifinále a velice dobou jízdou ve finále obsadil 4. pozici. Víťezslav Gebas se nevyvaroval dvou trestných doteků a obsadil 6. místo, hned za ním skončil Michal Jáně.

Deblkanoisté vyjeli druhou bronzovou medaili.  Reprezentační posádka Karovský/Jáně, zajela ve finále dobrou a hlavně čistou jízdu, která jim zajistila 3. místo. Druhá deblová  a nově složená posádka pro tuto sezónu, Hradilek/Vlček skončila ve finále na 5. místě.