• 1
  • 2
  • 3

Vice mistr Evropy Rohan poletí do Tokia, Chaloupka přidal bronz

Jediný evropský titul Čechům „vyfoukl“ kanoista Benjamin Savsek ze Slovinska. Další medaile už si ale Češi vzít nenechali. Lukáš Rohan se dnes stal vice mistrem Evropy a slaví první seniorskou medaili v kariéře, ale hlavně pro sebe zajistil letenku na olympiádu v Tokiu. Václav Chaloupka k tomu pak přidal bronz. 

Rohan ME„Je to skvělé. V tuhle chvíli jsem spíš rád za medaili, sám jsem si dopředu řekl, že chci spíš jet ME než olympijskou nominaci. Soustředil jsem se na to, abych se dostal do finále a chtěl v něm předvést top jízdu, na kterou jsem dlouho trénoval. To se mi stejně úplně nepovedlo, ale za medaili jsem vážně rád,“ říká čerstvý vice mistr Evropy Rohan.

„Trať byla hodně těžká, zvlášť pro singlíře, ty dotyky tomu odpovídají a mrzí mě, že jsem ten jeden udělal, protože byl zbytečný,“ popisuje, jak se cítil na trati, a dodává: „Můžeme být rádi za to, kolik našich kamarádů, rodin a známých dorazilo, díky našim skvělým komentátorům tu zase byla atmosféra, která nikde ve světě není, važme si toho.“

vyhlaseni kanoiste3. místo dnes obsadil nováček seniorského týmu Václav Chaloupka, pro kterého je bronz mezi seniory životním úspěchem. „Je to neskutečné, vůbec jsem nečekal, že bych mohl být na úrovni, abych mohl mít na medaili, je to splněný sen,“ popisuje český kanoista v cíli. „Jsem si vědom, že nejlepší státy (Slováci, Briti a Němci) tady nebyli, vím, že ta konkurence byla nižší, ale to mi vůbec tu radost nesnižuje. Přiznám se, že atmosféra mi přišla stejně super, jako když jsem tu jel tři roky zpátky svěťák. Moc všem fanouškům děkuju, ten kotel byl fakt slyšet,“ dodává Chaloupka vzhledem k tomu, že kvůli koronavirové krize na šampionátu chybělo 7 z 10 nejlepších evropských kanoistů. 

Heger ME„Až“ na pátém místě skončil třetí z českých kanoistů Vojtěch Heger. Heger na trati „nasbíral“ 6 trestných vteřin, což ho odsunulo z medailových pozic dolů. „Dalo se to zajet o mnoho líp, tři šťouchy byly moc,“ hodnotí Heger. „Je to zklamání, dovršení olympijské nominace, která pro mě nedopadla nejlíp. Výsledek je ale dobrý, na začátku závodu bych ho bral, ale z toho, jak jsem zajel finále, jsem zklamaný. Na to zlato to tam bylo, bylo to i s velkou časovou rezervou, ale holt jsem se nevyvaroval dotykům a s tím se nedá nic dělat,“ konstatuje mladý kanoista, který pro Českou republiku vybojoval účastnické místo na olympiádu v Tokiu.

SavsekNad Čechy ale dnes zářil Slovinec Benjamin Savsek, který v Praze obhajoval loňský titul – a jako jediný z loňských šampionů ho obhájil. „Jsem opravdu šťastný, že jsem obhájil loňský evropský titul. Jízda byla parádní, rychlá – i když ta trať byla velmi těžká. Soustředil jsem se a svou jízdu a jsem moc rád, jak to dopadlo,“ který nad ostatními kanoisty zvítězil o 3,76 vteřin.

 

Tagy: press, slalom, Mistrovství Evropy, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidLitovelGalasportVGDHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00