• 1
  • 2
  • 3

Sportovní novinář Tomáš Macek získal prestižní Cenu Oty Pavla

Tomáš Macek, dlouholetý sportovní redaktor Mladé fronty DNES a iDNES.cz převzal 2. června z rukou předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala jubilejní desátou Cenu Oty Pavla za rok 2019. „Ocenění předáváme historicky nejmladšímu novináři. Zprvu jsem si říkal, že to není možné, protože tyhle ročníky by neměly dostávat cenu za celoživotní práci. Vždyť je teprve v půlce,“ řekl v nadsázce Kejval na adresu dvaapadesátiletého novináře.

Předseda ČOV ocenil, že se Macek věnuje i menším sportovním odvětvím. „Zajímá se o sporty, které nejsou úplně v první linii.“ Vedle cyklistiky a biatlonu píše Macek o celé řadě zimních a letních sportů, například o atletice a také po mnoho let o vodním slalomu. V prostředí divoké vody se mu vždy líbilo kamarádské prostředí vycházející z podstaty tohoto sportu – stálé napojení na přírodu. Pravidelně se účastní všech významných světových závodů ve vodním slalomu. Píše nejen o jejich průběhu, ale zajímavým způsobem zpovídá hvězdy vodního slalomu, a to nejen jako sportovce, ale i jako osobnosti, které se po ukončení své kariéry byly schopny zařadit bez problémů do „civilního“ života – Lukáš Pollert, Štěpánka Hilgertová, Jiří Rohan a další.

Český svaz kanoistů a zejména sekce divoká voda Tomáši Mackovi blahopřeje k udělení prestižní ceny ve sportovní žurnalistice a pevně věří, že čtenáři již v brzké době budou potěšení zajímavými reportážemi a osobními rozhovory v tomto mimořádném olympijském roce i v příštích letech.

Tagy: press, vodní slalom, top


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00