• 1

  • Úvod
  • Vodní slalom
  • Články
  • Světový poháru slalomářů po dlouhé době bez medaile: kanoista Heger pátý, kanoistka Satková šestá

Světový poháru slalomářů po dlouhé době bez medaile: kanoista Heger pátý, kanoistka Satková šestá

Letošní první světový pohár ve slovinském Tacenu je pro české slalomáře a slalomářky po dlouhé době bohužel bez medaile. Kanoistka Gabriela Satková skončila po velké chybě na trati a jedné 2vteřinové penalizaci 6. Kanoista Vojtěch Heger 5. a český favorit Lukáš Rohan po několika chybách a 50vteřinové penalizaci 10. 

V neděli se na rozdíl od kajakářů a kajakáře do finálových bojů o medaile dostaly všechny české lodě – Gabriela Satková, Vojtěch Heger i Lukáš Rohan. Ve finále ale na trati sbírali jednu chybu za druhou a ani jeden nich finále v medaili neproměnil. 

Heger Tacen„Moje jízda byla průměrná. Byly tam nějaké chyby, byl tam šťouch, ale na to, že je to Tacen, tak jsem rád, že se mi to tady povedlo. Tacen nepatří mezi moje oblíbené tratě, ta voda se tady hodně mění a 5. místo je skvělé,“ popisuje kanoista Heger, který s 2vteřinovou penalizací skončil dnes 5. Na vítěze ztratil 7,45 vteřin.

Heger se za 2 týdny chystá ještě na světový pohár do Pau (Francie), pak už si dá zasloužené volno. 

Rohan Tacen„Dnešní finálová jízda se mi opravdu nepovedla, hned na trojce jsem dal zbytečný šťouch a pak ty další branky moc nevycházely. Trochu jsem se pral i s vodou a to mě asi zbytečně rozhodilo. Snažil jsem se to jet jinak, než jak jsem měl naplánované a bohužel se nakupily další chyby. Bylo to spíš utrpení než finálová jízda,“ říká Lukáš Rohan, který dojel s časem „vylepšeným“ o 58 trestných vteřin.

Mezi kanoisty zvítězil domácí favorit Luka Bozić s časem 78,17. „Tohle je má první medaile z Tacenu a mám z ní opravdu radost. Ta jízda nebyla tak dobrá, jak jsem předpokládal, že bude, ale nakonec byl ten čas velmi rychlý. Takže jsem letošní sezónu ukončil skvěle,“ říká Bozić, který bude právě tady na jaře bojovat o olympijskou místenku do Tokia. 

Na druhém a třetím místě skončili závodníci z Francie – 2. Nicolas Gestin (+1,64), 3. Jules Bernardet (+2,07). Dalšímu favorizovanému domácímu závodníkovi, mistrovi Evropy 2020 Benjaminu Savsekovi se finálová jízda nepovedla a po několika chybách skončil 7. 

Satkova TacenMezi kanoistkami startovala jediná česká loď – mistryně Evropy Gabriela Satková. „Jízda byla ze začátku docela dobrá, snažila jsem se to zajet tak, jak jsem si plánovala, nicméně se mi nepovedla jedna klíčová kombinace, kde jsem špatně zabrala a pak už jsem nevěděla, jak se z toho dostat a pokazila jsem to hodně, ztratila jsem tam hodně času a pak už se to se mnou vezlo. Už jsem to nedokázala zachránit,“ hodnotí svůj výkon dnes 6. Satková. „I tak jsem ale spokojená, jak jsem tady závodila, třeba to vyjde jindy,“ dodává aktuální mistryně Evropy.

19letá Satková ztratila na vítězku Anu Satilu z Brazílie 8,42 vteřin, k medaili jí chybělo 5,30 vteřin. Dnes druhá dojela Francouzka Lucie Prioux a třetí – stejně jako včera – teprve 16letá Evy Leibfarth z USA. 

Odkazy: 

Tagy: press, slalom, Světový pohár, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00