• 1
  • 2
  • 3

Stoprocentní úspěšnost juniorů v kvalifikacích MS ve vodním slalomu v Ivrei

galuskovaKvalifikační jízdy mají za sebou už i juniorští vodní slalomáři na Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Ivrei. Ve čtvrtek (19. 7) postoupilo všech 12 lodí a naši reprezentanti si tak připsali stoprocentní úspěšnost.

O nejlepší výsledek z kvalifikace se ve čtvrtek postarala talentovaná Gabriela Satková v kategorii C1 ženy juniorky, kde ukázala nejrychlejší jízdu. Jen o dvě místa ivreaza ní pak dojela třetí Tereza Kneblová a šestá Eva Říhová. Všechny závodnice by tak měly být silnými adeptkami na medailová umístění.

Mezi kajakáři juniory se o šesté místo postaral při své reprezentační premiéře Jakub Krejčí. „Nejelo se mi nejlíp, ale svítí tam Q, takže jsem spokojený. V půlce trati jsem vytuhnul, tak to bylo takové utahanější. V Ivrei se mi jinak líbí, je to tu úžasné,“ řekl Jakub.

Postup do semifinále neušel ani Janu Bártovi z 11. místa a 21. Tomáši Zimovi.

bartaMezi singlkanoisty si postup vyjel jednoznačně druhým místem Vojtěch Heger, kdy ho předehnal jen Francouz Gestin. Nejlepší desítku v kvalifikaci vybojoval i Petr Novotný. Oprava pak vyšla i Eduardu Lerchovi.

Antonie Galušková na kajaku nezaváhala a dojela jako čtvrtá nejlepší. Lucie Nesnídalová a Kateřina Beková také nezaváhaly a dojely si pro postup do semifinále z 11-12. místa.

V pátek jsou na programu závody C2 mix kategorie do 23 let i juniorů, a také závody v extreme kayak crossu CSLX.

Tagy: press, slalom, Mistrovství světa, junioři, U23