• 1
  • 2
  • 3

Přindiš se stal králem mistrovství Evropy, zlato slaví i Minařík Kudějová

Čeští vodní slalomáři ovládli premiéru extrémního slalomu na mistrovství Evropy. V italské Ivrei zvítězili Kateřina Minařík Kudějová a Vít Přindiš, který tak získal zlato i ve své třetí disciplíně na šampionátu. Ten Češi opouští se sedmi medailemi jako jeho nejúspěšnější výprava.

Extrémní slalom, ve kterém se za tři roky v Paříži pojede poprvé o olympijské medaile, je vodáckou obdobou skikrosu nebo snowboardcrossu. Nejlepších 16 závodníků kvalifikace postoupí do vyřazovacích jízd, ve kterých jdou dál vždy dva nejrychlejší, až se ve finále utkají o medaile. Na trati není nouze o karamboly a napínavé momenty.

Minařík Kudějová vyhrála, přestože v extrémním slalomu startovala poprvé v kariéře. „Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu, ani jsem se na něm nikdy nebyla podívat. Do každé jízdy jsem nastupovala vystresovaná a bála jsem se, co přijde,“ přiznala po slavnostním vyhlášení, na kterém vedle ní stála bronzová Veronika Vojtová.

To je úplný nesmysl,“ smál se Vít Přindiš své bilanci tří startů a tří zlatých medailí. „Nic jsem od toho nečekal, říkal jsem si, že to prostě zkusím narvat a uvidím, jak to půjde. Jsem strašně šťastný,“ doplnil trojnásobný evropský šampion.

Do finále se probojoval i Vavřinec Hradilek, který nakonec obsadil čtvrté místo. Čeští vodní slalomáři získali na evropském šampionátu celkem sedm medailí: čtyři zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové. Suverénně tak ovládli pořadí národů.

Odkazy:

 

 

Tagy: press, Mistrovství Evropy, vodní slalom, top


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00