• 1
  • 2
  • 3

Přindiš a Tunka berou v extrémním slalomu zlato a bronz

Světový pohár ve vodním slalomu v Praze-Troji ukončilo finále závodu CSLX v extrémním slalomu. Vít Přindiš potvrdil aktuální dominanci v této divácky atraktivní disciplíně a po evropském titulu z Ivrei přidal i vítězství na Světovém poháru v Praze. Pro bronzovou medaili si dojel Ondřej Tunka. 

Z osmi rozjížděk postupovaly do dalších vyřazovacích bojů vždy nejlepší dvojice závodníků. Na trati bylo osm gumových branek, povinnou částí bylo provedení eskymáckého obratu uprostřed trati. V silné sestavě v kategorii mužů si pro vítězství dojel domácí Vít Přindiš.

Musím říct, že mě tahle disciplína docela baví. cross 300 200Finálová jízda byla dneska docela příjemná, protože kluci tam bojovali u sebe. Já jsem měl mnohem více starostí v semifinále, kdy mě hodně atakoval Joseph Clarke. Finále už jsem si vlastně jen užil, protože jsem měl první start a první cíl, takže to bylo v pohodě. Bavilo mě to, řekl jsem si, že tenhle závod zkusím jezdit, sedí mi i loď, není to takové velké a neobratné. Většinou je v tomhle závodě velká improvizace o tom, co se děje v danou chvíli. Měl jsem jedinou taktiku. Tím, že jsem vyhrál kvalifikaci, jsem si mohl vybírat startovní plochu a já se chtěl za každou cenu vždycky dostat jako první do první brány. Pak jsem si už mohl říct, jestli pojedu doprava nebo doleva. Ale je to taky o štěstí, jestli se kluci rozhodnou na mě skočit a atakovat mě u protivody, jak se to stalo v semifinále, nebo mě nechají být, jako ve finále, kdy jsem si najel ke zdi, abych si to připravil a pak už jsem jen koukal, že tam nikdo okolo nebyl, což mě překvapilo,“ smál se evropský šampion v extrémním slalomu. 

Pro stříbro si dojel Novozélanďan Finn Butcher, bronz získal Ondřej Tunka. „Věděl jsem, že od začátku budu muset hrozně bojovat. Vždycky jsem měl tu nejhorší lajnu kvůli včerejší rozjížďce, která se mi moc nepovedla. Dařilo se mi až do semifinále, kde jsem to pokazil a už to bylo jenom na těch ostatních, kteří to museli zkazit víc, abych já mohl postoupit. Takže jsem dojel do cíle a ani jsem nevěděl, jak to dopadlo. Měl jsem opravdu velkou kliku. Tenhle závod je pěkné zpestření, ale samozřejmě mě mrzí, když na klasické slalomové závody koukám jen ze břehu,“ řekl bronzový český reprezentant, který doufá, že se dobře předvede v dalších závodech Světového poháru v Lipsku.

Z finálové čtveřice mezi ženami jako první projela cílem Rakušanka Corinna Kuhnleová, druhá byla Fionna Pennieová z Velké Británie a třetí Ruska Kseniia Krylovová. Nejlepší z Češek Tereza Fišerová skončila před branami semifinále, ostatní české závodnice se neprobojovaly z rozjížděk. 

Český tým získal na Světovém poháru v Praze-Troji celkem pět cenných kovů – zlato v K1 mužů (Jiří Prskavec), C1 mužů (Lukáš Rohan) i CSLX mužů (Vít Přindiš) a bronz v kategorii C1 ženy (Tereza Fišerová) a v CSLX mužů (Ondřej Tunka).

Světový pohár by se měl do Prahy-Troje vrátit přesně za rok, a to 10. až 12. června 2022. 

Tagy: press, Světový pohár, vodní slalom, top, reprezentace


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00