• 1
  • 2
  • 3

Organizátoři SP v Troji požádali o udělení výjimky na pořádání akce

Už v polovině června odstartuje v Praze-Troji Světový pohár ve vodním slalomu (11.–13. června 2021). I přes aktuální epidemiologickou situaci organizátoři věří, že se akce bude moci konat v podobném rozsahu, jako loňské mistrovství Evropy. V pondělí 26. dubna byla podána žádost o udělení výjimky na pořádání akce od Národní sportovní agentury a Ministerstva zdravotnictví.

Ředitel organizačního výboru Jiří Rohan upřesňuje postup pořadatelů. „V pondělí 26. dubna jsme podali žádost o výjimku na uspořádání Světového poháru na Národní sportovní agenturu (NSA), která v případě kladného stanoviska předává žádost na Ministerstvo zdravotnictví (MZ). To pak v případě kladného stanoviska stanoví, za jakých podmínek bude možné akci uspořádat,“ říká s tím, že finální informace by měla být k dispozici zhruba 10 dnů od podání žádosti, tedy nejpozději do 5. května 2021.

Ředitel OV také dodává, že věřili a nadále věří v postupující zlepšení epidemiologické situace v České republice. „Musíme nyní počkat na stanovisko Ministerstva zdravotnictví. S podáním žádosti o výjimku jsme čekali na zlepšení epidemiologické situace, s čímž doufáme, přijdou i mírnější omezení pro uspořádání akce.

O všech konkrétních opatřeních v průběhu akce se zatím nedá detailně diskutovat, ale zkušenosti ze zářijové „Evropy“ organizátorům mohou pomoci. „Určitě budeme nuceni omezit počty osob tak, aby ve vnitřních a také venkovních prostorách, kterými disponujeme, mohly být dodrženy rozestupy. Také bude povinnost podrobit se testům na COVID-19, měření teploty, desinfekce prostor, nošení ochrany úst a nosu, dodržování rozestupů a podobně. Na všechna konkrétní omezení musíme počkat na stanovisko MZ,“ informuje Rohan.

Závodníci z celého světa by za běžné situace přijížděli do Troje z tréninkových důvodů již začátkem června. „Nyní je od Mezinárodní kanoistické federace (ICF) stanovený termín sportovců s doprovodem na 6. nebo 7. června. Dále jsou pak stanovena tři testování v průběhu týdne, která ale můžou být ještě upravena dle stanoviska a rozhodnutí MZ. Před vstupem na sportoviště je povinný RT-PCR test, následně ve středu 9. června antigenní test a v sobotu 12. června RT-PCR test. Pro další akreditované osoby se situace vyvine dle rozhodnutí MZ.“

Podobně jako loni požádali organizátoři o možnost účasti celkového počtu 1000 osob. „V případě že MZ tento počet povolí, nemuseli bychom zásadně omezovat počty akreditovaných osob,“ věří Rohan. O dalších akcích a doprovodném programu se tedy bude rozhodovat až v příštích dnech. Závodníci i pořadatelé však věří v hladké uspořádání akce za dodržení všech hygienických a proti epidemiologických opatření.

Tagy: press, Světový pohár, vodní slalom, top


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00