• 1

Na Trnávce odstartovala národní nominace slalomářů, olympionici potvrdili svou formu

Sotva týden po konci mistrovství Evropy v italské Ivrei odstartovala českým vodním slalomářům národní nominace. První závod Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu, který se uskutečnil na Trnávce, kompletně ovládla olympijská čtveřice – Jiří Prskavec, Kateřina Minařík Kudějová, Tereza Fišerová a Lukáš Rohan. Do napínavého souboje o jediné místo mezi kajakáři vstoupil nejlépe Ondřej Tunka.

Zatímco olympionici a úřadující mistr Evropy Vít Přindiš mají pro letošní sezonu nominaci zajištěnou, ostatní slalomáři a slalomářky bojují tento a příští víkend o reprezentační místa ve všech kategoriích – juniorské, U23 i seniorské. Na prvním závodě Českého poháru Skupiny ČEZ na Trnávce se představil kompletní český tým, který se před necelým týdnem vrátil z mistrovství Evropy v italské Ivrei. Formu potvrdili všichni čtyři čeští olympionici a ve svých kategoriích dominovali.

Takhle jsem do závodu na Trnávce ještě nikdy nenastupoval. Byl jsem tu letos jednou, pak měsíc nic a až dneska ráno jsem přijel, podíval se na trať a šel na to,“ přiznal Jiří Prskavec. „Myslím, že jsem tu předvedl dvě opravdu dobré jízdy a jsem s nimi velice spokojený. Během roku tu míváme málo tréninků, ale trať se nemění a zůstává takhle už hodně let. Čím je člověk starší, tím víc to umí. Vždycky tu bývali nejlepší třicátníci a já se bohužel do toho věku už taky dostávám,“ dodal s úsměvem bronzový olympijský medailista z Ria 2016.

Druhou nejlepší jízdu mezi kajakáři předvedl Ondřej Tunka, který tak úspěšně vykročil do nabitého nominačního souboje – závodníci v kategorii K1 totiž bojují o jedno jediné reprezentační místo. „Jsem šťastný, že to dnes takhle vyšlo. Začátek trati mi moc nevycházel, ale naštěstí se mi to postupně podařilo zlepšovat a za jízdu jsem moc rád. Na fakt, že se jede o jediné místo, se snažím nemyslet,“ řekl v cíli mistr světa z roku 2017, který v posledních dvou sezonách v seniorské reprezentaci chyběl. „Vždycky je smutné se koukat na závody ze břehu. V naší kategorii je to opravdu těžké. Ale vím, že se musím prosadit, abych zase mohl závodit na těch největších akcích,“ uzavřel Tunka. Třetím v cíli byl trojnásobný mistr Evropy Vít Přindiš, čtvrtý skončil Vavřinec Hradilek.

Kategorii kajakářek ovládla olympionička Kateřina Minařík Kudějová, na senzačním druhém místě skončila letošní debutantka v kategorii U23 Lucie Nesnídalová. Třetí příčku obsadila mistryně Evropy z roku 2019 Amálie Hilgertová, jež letos bojuje o návrat mezi reprezentační elitu. 

Také v kategorii kanoistek a kanoistů vystoupali na nejvyšší stupínek čeští olympionici – Lukáš Rohan a Tereza Fišerová. Stříbrná medailistka z právě uplynulého mistrovství Evropy ovládla kategorii singlířek a představila se i na kajaku. „Celkově se mi jelo skvěle, zejména na singlu jsem s jízdou velmi spokojená. Myslím, že čas byl opravdu rychlý, a hodnotím to velmi kladně. Trošku mě mrzí kajak, protože i tam jsem jela na medailovou příčku, ale spodní část jsem podcenila a došla mi síla, proto jsem to už nezvládla. Ale důležité pro mě je, že jsem třetí v kategorii U23, že na ty nejlepší holky mám a můžu jim konkurovat,“ zhodnotila svůj první závod letošního Českého poháru Fišerová. Zbývající medailové pozice připadly sestrám Satkovým – Martina brala stříbro, Gabriela bronz.

Přestože trať na Trnávce patří mezi slalomáři k těm nejoblíbenějším, Lukáš Rohan přiznal, že se mu dnes nejelo zrovna nejlépe. „Tento týden jsem se necítil moc dobře. Nepamatuji si, že bych někdy do závodu nastupoval s takto špatným pocitem. Ale jsem rád, že se mi druhá jízda povedla lépe než ta první. Sjel jsem to slušně a fakt, že to vyšlo na první místo, je takový bonus navíc,“ dodal vicemistr z loňského evropského šampionátu. Pro stříbro si dojel bronzový medailista z Troji Václav Chaloupka, třetí skončil Jan Větrovský.

Nominace pokračuje zítřejším druhým závodem na Trnávce, o definitivním složení reprezentačních týmů se rozhodne příští týden. Závody Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu probíhají bez přítomnosti diváků a za přísných hygienických a protiepidemických opatření. Do areálu je povolen vstup maximálně 300 osobám, přičemž všem účastníkům je při vstupu do areálu měřena teplota a musejí se prokázat negativním PCR testem.

Online výsledky: www.kanoe.cz/cez/trnavka

YouTube Live: www.youtube.com/czechcanoe

Tagy: press, nominace, vodní slalom, top, Skupina ČEZ


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00