• 1
  • 2
  • 3

Mladí vodní slalomáři na MS září, první den berou 7 medailí

Ve slovinském Tacenu dnes odstartovalo mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu. Na úvod šampionátu se uskutečnil závod hlídek ve všech kategoriích a Češi opět ukázali, že v týmových bojích patří mezi světovou špičku – dojeli si pro čtyři zlata a tři stříbra.

V nejnabitější kategorii kajakářů do 23 let se o velké překvapení postarala česká posádka Tomáš Zima, Jan Bárta a Jakub Krejčí. Do závodu vyrazili s těsnými rozestupy, které si dokázali udržet až do cíle a obsadili první místo. Na konečný výsledek si ale museli ještě počkat, jelikož se na start chystalo zbývajících šest týmů. „Před startem jsme se cítili všichni dobře, což se přeneslo i do závodu. Dole jsme se nevyvarovali menší chybičky, ale jinak byla jízda velmi povedená,“ okomentoval v cíli Jakub Krejčí. „Myslím si, že jsme předvedli vše, co umíme, a nakonec to dopadlo skvěle. Čekání po závodě jsme moc neprožívali, zkrátili jsme si ho společným vypádlováním,“ dodal Jan Bárta.

Další zlato do sbírky přidaly singlkanoistky, a to navzdory jednomu trestnému doteku. Do závodu vjížděly jako poslední, jakožto obhájkyně titulu z posledního šampionátu. V první polovině trati se triu ve složení Gabriela Satková, Martina Satková a Eva Říhová nepodařilo správně prostřídat lodě a sestry Satkovy si vyměnily pořadí, v poslední protivodě si Gabriela převzala vedení zpět. „Dnes to byl malý rodinný souboj, která ze sester dojede do cíle dřív,“ uvedla s nadsázkou starší Martina. „Jízda to nebyla bezchybná, ale tím, že je zlatá, je opravdu cenná.“

Třetí českou medaili získali singlíři Václav Chaloupka, Vojtěch Heger a Matyáš Lhota, kteří si dojeli pro stříbro. „Předvedli jsme velmi povedenou jízdu. Pouze v první protivodě jsme se nevyvarovali drobnému nedorozumění, což nás bohužel stálo titul. S výsledkem jsme ale určitě spokojení,“ zhodnotil Heger.

Také českým juniorům a juniorkám se vstup do mistrovství světa vydařil skvěle. Zlato brala hlídka singlířů (Adam Král, Martin Kratochvíl, Matyáš Říha) i singlířek (Tereza Kneblová, Klára Kneblová, Lucie Doleželová). Stříbro v kategorii kajakářek přidaly sestry Kneblovy s Amélií Červenkovou, pro stejné umístění si dojel také kajakářský tým Jakub Mrázek, Martin Rudorfer a Matyáš Novák.

Program světového šampionátu pokračuje zítra kvalifikacemi kajakářek i kajakářů do 23 let a singlířů v obou kategoriích.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

Tagy: press, Mistrovství světa, junioři, U23, vodní slalom, top, reprezentace


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00