• 1
  • 2
  • 3

Mistr světa ve vodním slalomu - Jiří Prskavec

jira111Kajakář Jiří Prskavec se stal v Londýně poprvé v kariéře světovým šampionem ve vodním slalomu. Dvaadvacetiletý vicemistr světa z Prahy 2013 navázal na sobotní zlato Kateřiny Kudějové a Češi tak v Lee Valley ovládli obě kategorie K1.

Dvojnásobný mistr Evropy Prskavec předvedl ve finále agresivní jízdu na hranici rizika, ale dokázal sjet londýnský kanál bez jediného šťouchu. Porazil díky tomu o 44 setin Poláka Mateusze Polaczyka, jenž s dvousekundovou penalizací skončil druhý. Třetí místo obsadil s odstupem tří sekund za Prskavcem Američan Michal Smolen.

jira45Druhý Čech ve finále Ondřej Tunka skončil s padesátisekundovou penalizací devátý. Bez ní by nejrychlejšímu muži semifinále stačil čas na sedmou pozici. Do finále se neprobojoval stříbrný olympijský medailista na tomto kanálu a mistr světa z Prahy Vavřinec Hradilek, jenž v semifinále obsadil především kvůli třem šťouchům 16. pozici.