• 1
  • 2
  • 3

ME juniorů a U23 ve slalomu startuje ve čtvrtek v Krakově

Ve čtvrtek 1. 10. startuje v polském Krakově mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let. Loňský evropský titul bude obhajovat Gabriela Satková na kanoi a Kateřina Beková na kajaku. Na start se postaví 220 závodníků ze 23 států – kvůli covidové situaci chybějí Španělé, Slováci a Britové.

zavodnici KrakovPravděpodobně nejsledovanější závodnicí českého týmu bude kanoistka Gabriela Satková, čerstvá seniorská mistryně Evropy, která se poprvé představí v kategorii do 23 let, kde bude obhajovat loňský juniorský titul. „Snažím se do každého závodu nastoupit s čistou hlavou a nemyslet na předchozí výsledky, protože by mě to mohlo hodně znervózňovat,“ popisuje Satková a dodává: „I když trochu cítím tlak od okolí, naučila jsem se ho moc nevnímat, protože stát se může cokoli.“

Fiserova krakovSvůj loňský titul na kajaku by měla obhajovat i kajakářka a kanoistka Tereza Fišerová. Ta však letos na kajaku startovat nebude. „Letos jsme se zaměřovali hlavně na olympijskou nominaci, proto jsem na nominačních závodech nestartovala na kajaku a kvůli tomu na něm nestartuju ani tady,“ říká budoucí tokijská olympionička. „Závod si chci užít a nesoustředit se na výsledek, protože to, čeho jsem letos chtěla dosáhnout, jsem dosáhla. Takže teď už pojedu s klidnou hlavou,“ dodává Fišerová, která se letos stala seniorskou vicemistryní Evropy.

Na kajaku však bude mimo jiné startovat letošní bronzová medailistka seniorského ME z Prahy Amálie Hilgertová. „Startuju s číslem 2, takže jsem asi vnímaná jako favoritka a myslím si, že mám na to odtud přivézt medaili. Ale loni na Evropě jsem ji nepřivezla, takže to bude hodně záležet i na tom, jestli zajedu svoji jízdu, nebo ne,“ popisuje Hilgertová, které se loňský závod do 23 let nepovedl podle představ a skončila 4. – chuť si pak ale spravila na MS do 23 let, kde brala zlato.

Česká republika pravidelně patří k nejúspěšnějším zemím evropských i světových mládežnických šampionátů. Na letošním ME se představí juniorští závodníci i závodníci do 23 let ve všech kategoriích. Stavitelem trati bude olympijský vítěz z Londýna Ital Daniele Molmenti.

„Mám pocit, že jsou všichni rádi, že vůbec nějaký závod je. Závodníci dodržují hygienické opatření, ale všichni se těší a je to vidět na první pohled,“ popisuje šéftrenér reprezentace do 23 let Jiří Prskavec, st. Dodává také, že poprvé se na šampionátu představí závodníci z Rumunska, kteří zatím na žádném závodě nestartovali.

Kneblova KrakovMezi juniorkami se představí Tereza Kneblová, která loni právě na této trati v Krakově brala stříbro na mistrovství světa juniorů. „Na tenhle závod se těším opravdu hodně, protože je to vrchol sezóny mé věkové kategorie. Mám samozřejmě i obavy, ale zatím převládá jenom to nadšení,“ popisuje pár dní před startem Kneblová, která se letos už představila i na seniorském ME v Praze.

Krejci KrakovStejně jako Kneblová loni na této trati bral na MS U23 stříbro i kajakář Jakub Krejčí. „Minulý rok jsem tady na MS skončil 2., teď bych chtěl dosáhnout co nejlepšího výsledku a být spokojený se svou finálovou jízdou,“ popisuje český mladý kajakář.

Mezi kanoisty se na svůj start těší Václav Chaloupka, který před 2 týdny na seniorském ME v Praze získal bronz. „Myslím, že medaile z Troji byla takový nadplán a velké překvapení, takže teď na sebe žádný tlak nevytvářím. Chci si závod užít, odvézt si super zážitek – to je cíl,“ popisuje Chaloupka.

Závod odstartuje ve čtvrtek kvalifikačními jízdami kajakářek a kanoistů – juniorů i závodníků do 23 let, v pátek dopoledne jsou na programu kvalifikační jízdy kajakářů juniorů i závodníků do 23 let, odpoledne pak týmové závody hlídek všech kategorií. V sobotu nastoupí do svých semifinálových a finálových jízd kajakářky a kanoisté, v neděli pak juniorští i „třiadvacítkoví“ kajakáři a kanoistky.

Odkazy:

 

 

Tagy: press, slalom, junioři, U23, Mistrovství Evropy


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00