• 1
  • 2
  • 3

MČR ve slalomu a sjezdu na divoké vodě 2006

Na náročné trati pod lipenskou přehradou se uskutečnilo mistrovství republiky ve slalomu a dlouhém sjezdu na divoké vodě. Na titul mistra republiky nedosáhli ani mistři světa v deblkánoi Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek, ani dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová. Republikové zlato si do Prahy odváží bronzový medailista z MS singlkanoista Stanislav Ježek. Ve sjezdu si zlato v kajakářských kategoriích zajistili největší favorité. Staronovým mistrem republiky mezi muži je Kamil Mrůzek a v ženách si pro jasné prvenství dojela Kateřina Vacíková.

Závody na Lipně probíhaly ve dvou víkendových dnech. Slalomáře nejprve po sobotním českém poháru čekalo mistrovství republiky tříčlenných družstev. Na velice obtížné trati rozhodovaly o umístění především trestné body. Za vše hovoří to, že z celého startovního pole ve všech kategoriích zajely pouhé 4 hlídky bez padesátivteřinové penalizace za minutí branky. Přesto však nebo právě proto, nedošlo k žádným velkým překvapením a medaile si vesměs rozdělili kluboví giganti USK Praha a Dukla Brandýs.

V neděli na individuální slalomové mistrovství už nebyla vytyčena tak náročná trať a o poznání ubylo chyb a s tím spjatých penalizací. Nejvíce asi neděle sedla singlkanoistovi Stanislavovi Ježkovi, který si počínal zcela suverénně a bezpečně dokráčel k mistrovskému titulu před Vítězslavem Gebasem a Tomášem Indruchem. Zlato bere i ostřílená posádka Marek Jiras, Tomáš Máder. Stříbro po vyrovnaném boji putuje do rukou „Járů“ Pospíšila s Pollertem a bronz o pouhou jednu setinu sekundy uhájila posádka mistrů světa Jaroslav Volf, Onřej Štěpánek. Z mistrovského titulu se i do třetice raduje zástupkyně pražského USK. Irena Pavelková předčila všechny své soupeřky a vybojovala cenný titul. Stříbro z Vltavy vylovila Štěpánka Hilgertová a bronzová dojela Kateřina Hošková. V mužském kajaku si pro jediné individuální zlato dojel závodník Dukly. Přesvědčivě ho získal Ondřej Raab. Za svým oddílovým kolegou dojel 2. Lukáš Kubričan a bronzovým kajakářem pro letošní rok je Vavřinec Hradílek.

V sobotu v podvečer se odjelo též MČR v dlouhém sjezdu. Velkými favority samozřejmě byli úspěšní reprezentanti z červnového mistrovství světa a světových pohárů. V kajakových kategoriích se také žádná velká překvapení neděla. Titul si zajistil jak Kamil Mrůzek, tak také Kateřina Vacíková, která soupeřkám ujela rozdílem třídy. Za vítězným Mrůzkem 2. místo těsně uhájil Aleš Marek před Tomášem Slovákem. Mezi ženami si mistrovské stříbro připsala nejúspěšnější česká juniorka v dlouhém sjezdu Anna Zástěrová a bronz překvapivě vyjela Hana Mondeková. Pokud v kajaku se žádná překvapení neděla, tak v kanoistických kategoriích tomu bylo naopak. V kánoi jednotlivců vstupoval v roli favorita do závodu Lukáš Uncajtík. Jeho závod však nebyl zrovna nejpovedenější a v cíli zaostal za Janem Nesetem i Markem Ryglem. Uncajtík si však přeci jen spravil chuť. S vítězným Janem Nesetem sedli do společné posádky a dojeli si pro fantastické zlato v závodě deblkanoistů. Za sebou nechali i medailisty z MS Jana Vlčka a Davida Lisického. Bronz v Cé dvojkách získala loď Marek Šálek, Jan Říha. Po sobotním mistrovství v klasickém sjezdu se v neděli jel sjezdový závod ve sprintu. Za pozornost stojí životní výsledek Matěje Kropáčka na kajaku. Mladý juniorský reprezentant, i přes velikou chybu v druhém kole, dokázal porazit všechny své soupeře a při svém premiérovém umístění na „bedně“ v závodě českého poháru rovnou zvítězil.

David Knebel Inspiration spol. s r.o., public relations
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; Tel: +420774080172  a +420739233502

Skupina ČEZUniqaBIG SHOCK!Auto PodbabskáGalasportGRMHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO