• 1
  • 2
  • 3

Končí ME ve vodním slalomu v Praze. Doma zůstává devět medailí

FunkPRAHA – 3. června: V Praze - Troji skončilo dnes mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Během druhého finálového dne se rozdělovaly dvě sady individuálních a dvě sady týmových medailí. Ani při nich nepřišla Česká republika zkrátka. Singlkanoista Tomáš Rak vybojoval bronzovou medaili, stejné hodnoty měly i medaile ženského družstva v kategorii K1 a mužského v C1.

Jednotným znakem hodnocení všech medailistů a hlavních hrdinů evropského šampionátu byla chvála celé organizace a zejména divácké kulisy, která provázela 180601 ME JH 056celé mistrovství. „Praha je úžasná, fanoušci fandí nám všem, závodit tady je opravdu nezapomenutelné,“ chrlila ze sebe dojmy po zlatém závodě Ricarda Funková, vítězka kategorie K1, která porazila obhájkyni titulu z Tacenu 2017 Corrinu Kühnelovou. „Jsem spokojená i s druhým místem. Závodit v Praze je vždycky skvělé, fanoušci jsou velmi blízko trati, hlasitě povzbuzují a tlačí nás k těm nejlepším výkonům,“ chválila se stříbrem na krku.

Z české dvojice si lépe vedla zkušená Kateřina Kudějová. „Měla jsem hrozně vytuhlé ruce, neudělala jsme nějakou chybu, ztrácela jsem postupně a tak to dopadlo. Sil mám dost, předevčírem jsem se nevyspala, museli jsme řešit doma jeden problém a to se na mém výkonu promítlo,“ vysvětlila Kudějová. Pro mladičkou Barboru Valíkovou byla už samotná účast velkou zkušeností a také velkým příslibem do budoucna.

V kategorii C1 vládli Britové a pro český vodní slalom je potěšitelné, že jejich hegemonii narušil na třetím místě Tomáš Rak a na pátém Lukáš Rohan. „Hodně mě hnaly dopředu zaplněné tribuny. Soupeře jsem nijak nevnímal, jen jsem registroval, že nebudu první,“ bral třetí místo s radostí, ale i pragmaticky Tomáš Rak. „Je to pro mě velká zkušenost a zážitek závodit v takovém prostředí,“ doplnil jej Rohan.

Nečekaným šampionem se stal Ryan Westley, který postoupil do finále až jako osmý. „Nemůžu tomu uvěřit. Snažil jsem se zajet co nejlépe a to se mi podařilo. Opravdu jsem to nečekal. Praha je nejlepším místem na konání závodů, vedle olympijských her,“ chválil závody v Troji.

Závod hlídek v kategorii K1 vyhrály Němky před Rakouskem a Českou republikou ve složení Valíková, Vojtová a Kudějová. Mezi muži v C1 kralovali Francouzi, Česko dodrželo nedělní „tradici“ doby bronzové, o což se postarali Gebas, Rak a Rohan.

Celkem se v Praze Troji za celé ME rozdělilo deset sad medailí. Nejúspěšnější zemí šampionátu se stalo Německo se třemi zlatými, nejvíce cenných kovů ale vybojovali Češi – celkem devět, z toho dvě zlaté.

Pořadí zemí podle medailí: Německo 3 – 1 – 1, Česko 2 – 2 – 5, Velká Británie 2 – 2 – 1, Rakousko 1 – 2 – 0, Francie 1 – 1 – 1, Slovinsko 1 – 0 – 1, Polsko a Slovensko 0 – 1 – 0, Španělsko 0 – 0 – 1.

Tagy: press, slalom, Mistrovství Evropy

Skupina ČEZUniqaBIG SHOCK!Auto PodbabskáGalasportGRMHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePROČeská televizeRadiožurnál