• 1
  • 2
  • 3

Kanoistky přidávají zlato v závodě hlídek, kajakáři stříbro

Kanoistky přidávají po individuálních úspěších zlato z týmového závodu hlídek. Kajakáři se nevyvarovali 2 trestných dotyků, ale i tak berou z týmového závodu stříbro. 

thumb C1 hlidky 300 225Kategorie kanoistek má dnes svůj šťastný den. K úspěchům z individuálního závodu přidávají titul šampionek v týmovém závodě hlídek. „U nás je skvělé, že jsme všechny tři víceméně vyrovnané, všechny si věříme a jedeme to podobně, takže je to v podstatě stejné, jak kdybych já jela s dvěma dalšíma Gabčama,“ popisuje evropská šampionka Satková.

„Myslím, že jsme to s holkama nepodcenily, trénovaly jsme a hezky se sjely, panuje mezi námi skvělá důvěra. A hlavně jsme to všechny tři zajely dobře individuálně, což je podle mě do hlídek nejdůležitější,“ říká nejzkušenější závodnice Tereza Fišerová. „Když jsme dojely do cíle, spadl mi kámen ze srdce. Hodně jsem se bála, že to holkám pokazím, ale nakonec to vyšlo a teď si to budeme hlavně užívat,“ dodává nováček seniorského týmu Tereza Kneblová. 

Po stříbro si dnes dopádlovaly Slovinky ve složení Eva Alina Hocevar, Lea Novak a Alja Kozorog. Bronz berou Francouzky – Lucie Prioux, Claire Jacquet a Lucie Baudu.

thumb kajakari hlidky 300 200Na 5. zlato v řadě si brousili zuby i čeští kajakáři. Na trati se však nevyvarovali několika chyb a 2 trestných doteků. Nakonec skončili stříbrní. „Začátek vycházel pěkně, ale pak přišly nějaké chybky – myslím si, že všichni na tom neseme svoji část a dvojka je taky hezká,“ hodnotí čerstvý mistr Evropy Prskavec. „Jsme rádi za medaili, ale samozřejmě nás mrzí, že jsme jeli pro vítězství a hloupými chybami jsme je tak trochu nechali na trati. Ale je to sport, ono to opadne a jsme za placku rádi,“ doplňuje loňský šampion Přindiš. Na všech třech českých kajakářích je vidět, že s 2. místem 100% spokojení nejsou. „Se dvěma šťouchama být druzí je dobrý výkon,“ uzavírá Hradilek. 

Zlato mezi kajakáři v týmovém závodě vybojovali Francouzi (Boris Neveu, Quentin Burgi a Mathurin Madore), bronz získali Švýcaři (Martin Dougoud, Lukas Werro a Dimitri Marx).

Tagy: press, slalom, Mistrovství Evropy, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00