• 1

Kanoistka Fišerová bere v Seu d`Urgell stříbro

Kanoistka Tereza Fišerová skončila druhá na 3. světovém poháru ve španělském Seu d`Urgell. Díky tomu je na 2. průběžné pozici v celkovém hodnocení Světového poháru. Těsně za branami finále dnes skončil kanoista Václav Chaloupka. Do finále se neprobojoval ani žádný další z českých závodníků či závodnic.

Fiserova Tereza„Pocity jsou skvělé. Moc jsem nečekala, že by tady mohla být medaile, není to úplně můj oblíbený kanál. Ta finálová jízda až na 2 malé chybičky s tím, že z jedné pramenil ten šťouch, byla dokonalá,“ popisuje v cíli Fišerová. 

Česká olympionička se také díky stříbru posunula na 2. pozici v průběžném celkovém hodnocení Světového poháru. „Taktiku bych ponechala z těchto závodů, protože si myslím, že 3 světové poháry, 3 medaile, to by mohlo pokračovat,“hodnotí s úsměvem Fišerová. 

Vítězkou závodu se o neskutečných 6,32 vteřin stala olympijská vítězka Australanka Jessica Fox. „Ta jela zase hrozně rychlou jízdu, řekla bych skoro nesmysl. Porazila i naše kluky... Na tu budu muset ještě hodně potrénovat,“komentuje Fišerová dnešní výkon Australanky Fox. Třetí dojela domácí Španělka Nuria Vilarrubla (+ 7,36 vteřin).

Chaloupka VaclavZklamání přineslo semifinále českých kanoistů. Ani jeden z nich se nedokázal mezi 10 nejlepších neprobojovat. 3 setiny za branami finále skončil Václav Chaloupka„Samozřejmě mě to mrzí, 3 setiny je kousíček, na té vodě to může být opravdu kdekoli. Ale víc než 3 setiny mě asi mrzí lehoučký šťouch na bráně č. 14, které mě to finále stálo taky. Takže spíš ten šťouch. Byl opravdu lehký, ale vím o něm,“ popisuje zklamaný Chaloupka. „Doufám, že to finále si schovávám právě pro Bratislavu,“ dodává mistr Evropy do 23 let s plány na letošní mistrovství světa, která se uskuteční 21.–26. 9. právě v Bratislavě.

Heger VojtechČistá jízda Vojtěcha Hegera by na finále byla také dostatečně rychlá. Na trati však posbíral 4 trestné vteřiny za doteky na branách 5 a 17 a skončil na 17. místě. „Na startu jsem se cítil dobře, ta jízda odsýpala tak, jak měla, ale přišly tam 2 trestné dotyky, o kterých jsem teda nevěděl. Nebo – věděl, ale nevěděl jsem, jak k nim došlo. A bohužel to mě bude stát finálovou účast, tak jsem z toho trošku zklamaný, že to byly takové zbytečné šťouchy,“ říká letošní vicemistr Evropy do 23 let. 

Kanoista Tomáš Rak v semifinále inkasoval tři 50vteřinové penalizace a skončil 30. „Já jsem nějak bouchnul zadkem před 4 nebo kde to bylo. A srovnalo mi to tam špičku. Musel jsem hodně improvizovat a už na 5 jsem tušil, že to je nic moc. A s takovou ztrátou, když jste v semifinále světového poháru, tak už to musíte tlačit co nejvíc, co to jde. Takže bylo to schválně zkrácené, ta dráha na 22, ale byl už spíš takový risk. Já jsem se cítil výborně, cítil jsem, že by to mohlo klapnout. Ale bohužel...“ vysvětluje český kanoista.

Kanoistky Martina Satková i Eva Říhová také skončily za branami finále. „První půlka se mi povedla fakt dobře, myslím, že s takovou jízdou by to na finále stačilo. Bohužel ve spodní části přišla chyba a přilepilo se mi pádlo na loď. Já jsem se převrátila a musela jsem se vrátit do brány. Mrzí mě to, protože jinak jsem byla s tou jízdou fakt spokojená. A chyba na takové v podstatě primitivní bráně přišla. Je mi to líto, ale zase je to ponaučení,“ říká Martina Satková, která skončila na 17. místě. 

Eva Říhová dojela jako 26. „Mně se jelo skvěle. Bylo to výbojné, bylo to super. Akorát jsem tam byla málo pod 2 bránami. Jak byly vysoko, tak prostě jsem tam měla být víc v těch bránách. Ale jinak myslím super,“ vysvětluje kanoistka Říhová.

Letošní série Světového poháru bude vrcholit příští víkend (11.–12. 9.) ve francouzském Pau. 

Odkazy: 

Tagy: press, Světový pohár, vodní slalom, top


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00