• 1
  • 2
  • 3

Kajakářská esa Hradilek s Hilgertovou podpořili budoucí hvězdy vodního slalomu

Kajakář Vavřinec Hradilek a kajakářka Amálie Hilgertová strávili sobotu 22. 8. s mladými nadějemi vodního slalomu na mistrovství republiky žáků. V rámci projektu Hvězdy pro hvězdy, jehož cílem je propojení nejzkušenější generace vodních slalomářů s tou nejmladší, jim předávali zkušenosti a hlavně se bavili. 

hilgertova hvezdy„Ukazovat dětem, že jsme úplně normální lidi, kteří začínali stejně jako oni, a že i oni se můžou dostat tam, kde jsme dneska my. Akce se mi moc líbila a má smysl,“ hodnotí úřadující mistryně Evropy Amálie Hilgertová.

 

Česká kajakářka společně se stříbrným olympionikem z Londýna Hradilkem na MČR žáků předvedli předzávodní ukázkovou jízdu, celý den předávali mladým slalomářským nadějím své zkušenosti, podporovali je a na závěr těm nejlepším předali medaile a ceny. 

thumb hilgertova hvezdy pro hvezdy 300 200Hlavní výhrou byla tréninková hodina s českým slalomářem či slalomářkou – podle kategorie. A tak nejlepší mladí slalomáři a slalomářky, společně se 3 svými tréninkovými parťáky, se můžou těšit na trénink s Vavřincem Hradilkem, který povede kajakáře, Amálií Hilgertovou, ta se chopí mladých kajakářek, Tomášem Rakem, který si vezme na starost kanoisty, a Martinou Satkovou, která převezme kanoistky. 

„Myslím si, že děti měly radost. Chodily si pro podpisy a byly rády, že jsme tam. Ale zároveň celý den byl stále více o nich, než o nás, což bylo dobře,“ popisuje Hilgertová a dodává: „Snažila bych se akci opakovat a rozšířit i mezi ostatní. Aby se do toho také nadchli, protože si myslím, že to má smysl.“

thumb hradilek hvezdy pro hvezdy 300 200Myšlenka letošní slalomářské akce Hvězdy pro hvězdy, které se zúčastnili nejlepší čeští slalomáři a slalomářky – a podpořili tak nejmladší na Českých pohárech žáků a na zmíněném MČR, se zrodila během koronavirové krize, kdy byla většina závodů přesunuta či zrušena. Ale mezi mladými byla akce velmi úspěná, proto bychom ji rádi udrželi i během „běžné sezóny“ v následujících letech tak, aby se stala tradicí.

 

Fotogalerie: Lukáš Pinkava - https://www.zonerama.com/Kanoe/Album/6498670

Tagy: press, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00