• 1

Kajakářka Minařík Kudějová skončila v Tokiu za branami finále

Český tým vodních slalomářů dnes v Tokiu medailovou sbírku nerozšířil. Kajakářce Kateřině Minařík Kudějové se nevydařila semifinálová jízda a mezi elitní desítku se tentokrát neprobojovala. Olympijskou šampionkou se stala Ricarda Funková, která pro německou výpravu získala první zlatou medaili. Stříbro brala obhájkyně vítězství z Ria 2016 Španělka Maialen Chourrautová, třetí skončila favorizovaná Australanka Jessica Foxová.

Česká stopa tentokrát v boji o medaile bohužel chyběla. Kateřinu Minařík Kudějovou noc před závodem potrápila zdravotní indispozice a do semifinále tak nemohla nastoupit v plné síle. Její jízda se od začátku nevyvíjela podle představ, na brance 23 navíc zaznamenala dvousekundovou penalizaci a od postupu jí nakonec dělily více než čtyři vteřiny. „Zůstávala jsem viset v přejezdech válců, neměla jsem sílu se z nich vytáhnout, tam jsem určitě ztratila nejvíc. Měla jsem ztuhlé roce a nejelo mi to tak, jak mělo,“ popsala zklamaná česká reprezentantka, která skončila na celkovém 15. místě.

Finále vyšlo nejlépe 29leté Funkové, čistou jízdu předvedla také Chourrautová, čímž zkompletovala svou sbírku olympijských medailí. Bronz nakonec brala dosavadní suverénka Foxová – přestože zajela nejrychlejší čas, čtyři trestné sekundy jí odsunuly daleko od vytouženého zlata. Australanka se představí také v kategorii singlířek, kde nebude chybět ani česká medailová naděje Tereza Fišerová. 

Program závodů vodních slalomářů

Středa, 28. července: rozjížďky C1 ženy (T. Fišerová - 6:30) a K1 muži (J. Prskavec - 7:47)

Čtvrtek, 29. července: semifinále, finále C1 ženy

Pátek, 30. července: semifinále, finále K1 muži

Odkazy

Web Olympics.com - https://olympics.com/tokyo-2020/en/sports/canoe-slalom/

Online výsledky - https://olympics.com/tokyo-2020/olympic-games/en/results/canoe-slalom/olympic-schedule-and-results.htm

Tagy: press, Olympijské hry, vodní slalom, reprezentace


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00