• 1
  • 2
  • 3

Kajakář Prskavec míří do Tokia, Kudějová dnes nerozhodla

Třetí výhrou v řadě potvrdil dvojnásobný mistr světa kajakář Jiří Prskavec svou formu a vybojoval si nominaci na olympiádu v Tokiu i v letošním reprezentačním týmu. Kajakářka Kudějová má šanci přímo se nominovat do Tokia ještě zítra, dnes dojela pátá. 

thumb Prskavec Troja2„Sešla se mi skvělá forma a od první jízdy se mi dařilo, tak jsem jel na správné vlně a je super tady teď stát a mít olympiádu v kapse,“ raduje se v cíli Prskavec, který svými jízdami nenechává nikoho na pochybách, že z českých kajakářů jezdí letos nejlépe.

Český kajakář získal nejprve plný počet nominačních bodů na olympiádu na MS 2019 v Seu d`Urgell, kde se stal mistrem světa, a svými 3 výhrami v českých nominačních závodech ho už nemůže nikdo předjet.

„Všichni předpokládali, že to bude velký boj, a i když to v tuhle chvíli až tak nevypadá, tak to tvrdý boj byl. Byly to extrémně těžké závody a já jsem strašně rád, že jsem se s tím dokázal vyrovnat a předvést své nejlepší výkony, které nakonec k tomu postupu stačily,“ říká dvojnásobný světový šampion. 

thumb Kudejova TrojaUž dnes si své místo na olympiádě mohla zajistit i kajakářka Kateřina Kudějová. Kdyby vyhrála. Ta ale inkasovala 2vteřinovou penalizaci, která ji odsunula až na 5. místo. „Jsem trošku smutná, protože jsem dneska byla dost nervózní, ale jak jsem nasedla na vodu, spadlo to ze mě. Takže jsem si říkala, že to bude v pohodě. Jelo se mi dobře, jízdu jsem jela dobře a pak jsem tam dala takového malinkého šťoucha, který mě odsunul na 5. místo,“ popisuje světová šampionka z roku 2015, která si své místo v Tokiu může zajistit ještě na zítřejším závodě. 

Nedařilo se ani kanoistce Tereze Fišerové, která už také dnes mohla „mít hotovo“ a vítězstvím v celkovém hodnocení české nominace se přiblížit vysněné olympiádě. Dnes ji ale porazil mladá Gabriela Satková. „Představovala jsem si to trošku jinak, ale bohužel jsem dneska druhou půlku tratě moc pojistila. Nejelo se mi dobře. Takže jsem momentálně naštvaná jenom sama na sebe, že jsem to tam neodpálila jako předchozí jízdy, které jsem jela,“ hodnotí svůj výkon Fišerová. 

thumb Rohan TrojaMezi kanoisty byl dnes nejrychlejší Lukáš Rohan, který se tak posunul do čela průběžného vedení. „Dneska se mi vůbec nejelo dobře. Nevím, jestli to bylo tím vedrem, dělal jsem hrozně chyb a spíš jsem to zachraňoval. Když jsem do cíle, byl jsem úplně vyřízený a jediné, co mě nakoplo, bylo to, že jsem slyšel Dana (Stacha, pozn. red.), že jedu na vítězství. Tak jsem vyškrábal zbytek síly a zafinišoval jsem,“ popisuje Rohan. 

O tom, kdo nás bude reprezentovat na letošním mistrovství Evropy (18.–20. 9.) v Praze-Troji a případně na plánovaných světových pohárech, a zda si Kudějová vyjede Tokio, se rozhodne zítra na 4. Českém poháru Skupiny ČEZ. 

Odkazy: 

Tagy: Český pohár, slalom, nominace, Olympijské hry, vodní slalom, Skupina ČEZ


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00