• 1

Jiří Prskavec je novým členem komise sportovců ICF

Zlatý olympijský medailista z Tokia Jiří Prskavec je jedním z nově zvolených zástupců komise sportovců Mezinárodní kanoistické federace, jejíž hlavní funkcí je komunikace s ostatními závodníky a předávání konkrétních podnětů federaci. Nejbližším cílem českého kajakáře je prosazení kvót pro novou olympijskou disciplínu pro Paříž 2024, extrémní slalom.

Pro kandidaturu do komise jsem se rozhodnul z důvodu, že mi vodní slalom dal opravdu hodně do života, svým způsobem mě i vychoval a já to chci nějak vrátit. Cítím to jako povinnost, proto jsem výzvu přijal,“ uvedl Prskavec, který bude navazovat na práci dvojnásobné olympijské medailistky z Tokia Jessicy Foxové a aktuálního vicemistra světa Alexandera Slafkovskeho. „Právě oni se podíleli na změně olympijské trati v Tokiu. Mohli jsme se jim ozývat s našimi připomínkami, čehož si já coby závodník hodně vážím. Myslím, že bez nich by ke změně nedošlo,“ popisuje.

Chci co nejvíce komunikovat se závodníky, vědět o tom, co je trápí a snažit se v rámci této pozice pomoct našemu sportu. Momentálně je mou největší snahou prosazení kvót v extrémním slalomu. Máme novou disciplínu, která by měla mít i jasně dané kvóty, aby v ní mohlo startovat co nejvíc lidí, a především ti nejlepší. Ve chvíli, kdy se budou kvóty vyjíždět pouze ve slalomu, tak ti nejlepší v extrémním slalomu na olympiádě nebudou,“ vysvětluje český kajakář, kterého v komisi nově doplní britská kanoistka Eilidh Gibsonová a rychlostní kanoisté Sandor Totka s Bridgitte Hartleyovou.

Především chci naslouchat závodníkům a věřím, že společně dokážeme něco změnit,“ uzavírá zlatý medailista z Tokia.

Tagy: press, vodní slalom, top


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00