• 1
  • 2
  • 3

Jediná finalistka Kateřina Kudějová pátá na SP ve vodním slalomu v Tacenu

MG 1671Sobota na Světovém poháru ICF ve vodním slalomu v Tacenu (31. 8. – 2. 9.) bude pro české barvy nakonec bez medaile. Do finále v kategorii kajakářek se dokázala probojovat jen bývalá mistryně světa Kateřina Kudějová, která nakonec skončila pátá. Mezi singlkanoisty utekla nejlepší desítka jen těsně jedenáctému Michalu Jáně.

Kompletní sestava kajakářek i singlkanoistů bojovala o finálovou desítku za uprošeného počasí ve slovinském Tacenu i v sobotu. Nejlepší výsledek nakonec zaknihuje svěřenkyně Jiřího Prskavce staršího Kateřina Kudějová, která předvedla solidní jízdu, ale v těžké konkurenci stačila jen na 5. místo. O vítězství se poprala Rakušanka Kuhnleová a za ní Australanka Foxová.

MG 0924Nebylo to úplně bez chyb, ale na Tacen to bylo docela dobré. Trošku mě mrzí hned na začátku ta druhá protivoda, protože se mi to teď stalo už podruhé, ale bylo to určitě mnohem lepší, než ta první jízda. Byla mi docela zima před jízdou a chtěla jsem jít na poslední chvíli, abych se nemusela moc dlouho rozjíždět, ale nakonec jsem se dobře vypádlovala a déšť mi při jízdě nevadí. Trať mi nepřišla až tak těžká. Ale hrozně se mění voda a nevíme nikdy, co se stane, což je podle mne hodně těžší, než jak jsou postavené ty brány,“ řekla v dešti Kudějová.

Amálie Hilgertová byla v Tacenu 17., Veronika Vojtová 22. a Eva Říhová na 26. místě.

MG 1691Mezi singlkanoisty jsme ve Slovinsku nakonec finálové zastoupení neměli, ale Michal Jáně byl s 11. místem přesto docela spokojený.
Abych pravdu řekl, tak ani nejsem moc naštvaný, že to nevyšlo. Je to ve mně takové rozporuplné. V jízdě byly nějaké chyby a dal jsem úplně zbytečný šťouch, který mně vlastně vysunul mimo finále. Ale vzhledem k tomu, jak byla ta trať těžká a nepříjemná, tak jsem docela rád, jak jsem se s některými pasážemi popasoval. Jedenácté místo je nakonec docela dobré,“ zhodnotil Michal Jáně.

Titul ze Světového poháru si domů veze Němec Sideris Tasiadis. Lukáš Rohan a Tomáš Rak si zapisují 22. respektive 23. místo.

V neděli se uzavře čtvrtý SP finálovými jízdami kajakářů a singlkanoistek.

Tagy: press, slalom, Světový pohár