• 1
  • 2
  • 3

Čtvrteční kvalifikace vodních slalomářů v Německu úspěšné na sto procent

Galuskova AntMistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v německém Hohenlimburgu odstartovalo ve čtvrtek (17.8) kvalifikacemi kajakářů, kajakářek a deblkanoistů v obou věkových kategoriích. České barvy uvidíme i v semifinálových jízdách, jelikož všichni reprezentanti postoupili.

Na řece Lenně se nejlépe dařilo juniorské kajakářce Antonii Galuškové a dvojici Kašpar-Mrůzek v kategorii deblkanoistů do 23 let, kteří si připsali vítězství v kvalifikaci. Češi tak měli spolu s rakouským týmem dnes po dvou vítězích kategorií.

BekovaČerstvá juniorská mistryně světa z Bratislavy Galušková potvrdila dominanci výrazným náskokem, kdy byla takřka o vteřinu rychlejší než španělská reprezentantka Laia Sorribesová. Lucie Nesnídalová postoupila jako čtvrtá a Kateřina Beková z 12. pozice.

„Ta trať je příšerně dlouhá, myslela jsem, že to bude kratší. Ale všechno jsem v pohodě udýchala. Šťouchla jsem jednu bránu, ale ani mě to nerozhodilo a ještě jsem vypustila cíl. Takže spokojenost,“ řekla Antonie Galušková v mix zóně.

V kategorii do 23 let si kajakářky Amálie Hilgertová, Barbora Valíková a Karolína Galušková zajistili postup do semifinále díky šestému, osmému a devátému místu. Nejrychlejší jízdu předvedla Rakušanka Lisa Leitnerová. Ve stejné kategorii mezi muži se nejlépe umístil Alexandr Maikranz jako desátý. Devatenáctý dojel Matouš Petřík a Michael Matějka si vyjel postupové místo v druhé jízdě. Nejrychleji zajel Slovinec Srabotnik.

BartaFelix Oschmautz z Rakouska ovládl juniorskou kvalifikaci kajakářů v Hohenlimburgu, ale postupové pozice vybojovali i Češi. Jako šestý dnes ukončil Josef Žížala, devátý Jan Bárta a sedmnáctý Tomáš Zima.

Juniorská kategorie C2 má jen čtyři startující posádky, proto se jedná o neoficiální kategorii. Zde se na špici umístilo také české duo Vrublovský s Novotným.

PROGRAM ME:
Pátek, 18/08/2017
9:00 – 13:15 Kvalifikace C1W, C1M (Junior & U23)
Heger Heger14:30 – 18:45 závody týmů K1W U23, C1W Junior, C1M Junior, K1M Junior, C1W U23, C1M U23, K1M U23, K1W Junior