• 1

Český tým slalomářů a sjezdařů slaví na MS první medaile

Mistrovství světa ve vodním slalomu a sjezdu na divoké vodě odstartovalo pro českou reprezentaci skvěle. V týmové soutěži se mistryněmi světa staly kanoistky Tereza Fišerová s Gabrielou a Martinou Satkovými. Stříbro vybojoval tým kajakářek i kanoistů, favorizovaní kajakáři skončili čtvrtí. Další titul do sbírky přidaly sjezdařky v kategorii K1 Barbora Dimovová, Marie Němcová a Tereza Kneblová, stříbrnou medaili brali singlkanoisté.

Společný šampionát v Bratislavě zahájila týmová soutěž hlídek. Pro titul mistryň světa si na kanále v Čunově dojely kanoistky Tereza Fišerová s Gabrielou a Martinou Satkovými. Českému triu se ve stejném složení podařilo navázat na triumf z nedávného mistrovství Evropy do 23 let. „Dnešní závod byl opravdu skvělý. Zopakovaly jsme parádní jízdu ze Solkanu a jsem ráda, že to vyšlo na zlato,“ těšilo vítězku hodnocení Světového poháru, Terezu Fišerovou. „Společně jsme hlídky jely už několikrát, ale až letos se nám přesně podařilo přijít na to, v jakém pořadí a jakým způsobem je to nejlepší. Mistrovství Evropy do 23 let nám vyšlo a tady jsme se toho postupu držely,“ doplnila mladší ze sesterského dua, Gabriela. Druhou příčku obsadily Španělky, bronz získaly Rusky.

Stříbro v kategorii kajakářek vybojovalo české trio Kateřina Minařík Kudějová, Antonie Galušková a Lucie Nesnídalová. O titul mistryň světa je připravil suverénní britský tým, který dojel do cíle s náskokem více než pěti vteřin. „Pro mě i pro Lucku se jedná o vůbec první seniorské mistrovství světa. To, že nám hned napoprvé klapla medaile, je neuvěřitelné a jsem moc ráda, že jsme dnešní závod zvládly psychicky ustát,“ radovala se Galušková. „I já mám obrovskou radost. Je to super start do celého mistrovství. Navíc jsme pro Česko, byť v jiném složení, zvládly obhájit stříbro z roku 2019, což nás moc těší,“ dodala Nesnídalová. Na stupních vítězů je doplnily bronzové Slovenky.

Třetí slalomářskou medaili získal tým kanoistů ve složení Lukáš Rohan, Václav Chaloupka a Vojtěch Heger. „Jsme naprosto spokojení. Jeli jsme jízdu, na které jsme se domluvili, a jsme hlavně rádi, že jsme to po dlouhé době prolomili a v tomto složení bereme první medaili,“ hodnotil stříbrný medailista z Tokia, Lukáš Rohan. „Myslím, že tam malé chybky byly, ale jízda byla téměř perfektní. Francouzi zkrátka jeli trochu jinou ligu a zaslouženě se stali mistry světa,“ doplnil Heger. Třetí příčku brali opět reprezentanti Slovenska. 

Nejnabitější kategorie kajakářů nabídla souboj 20 týmů. Češi nastupovali v roli velkých favoritů a stejně jako kajakářky coby obhájci stříbra z posledního světového šampionátu. Zkušený tým však o medaili připravila kolize na deváté brance mezi Jiřím Prskavcem a Vítem Přindišem. „Nepočítali jsme s tím, že bychom se tam mohli potkat tak brzo. Bohužel jsme se srazili i pádly ve vzduchu, čímž se mi nepodařilo dostat do desítky a musel jsem se vracet. Mrzí mě to, protože jízda nebyla špatná, ale s takto velkou chybou se na medaili pomýšlet nedá,“ přiznal zlatý olympijský medailista, který se svými reprezentačními kolegy Vítem Přindišem a Vavřincem Hradilkem skončil na nepopulárním čtvrtém místě. Znovu triumfovali Francouzi, Slovensko bralo nečekaně stříbro a bronz získali Slovinci.

Další dva cenné kovy do české sbírky přidali reprezentanti ve sjezdu na divoké vodě. Titul z minulého šampionátu obhájily české kajakářky Barbora Dimovová s Terezou Kneblovou a Marií Němcovou, které předvedly bezchybnou jízdu a mohly se radovat ze zlaté medaile. „Kromě startu, kde jsme se s holkami trochu střetávaly, se mně osobně jelo opravdu skvěle. Držela jsem takové rozestupy, které jsem potřebovala. Po dojezdu jsem se otočila a Marie byla hned za mnou. V tu chvíli jsem si řekla, že to bude skvělý výsledek a on to skvělý výsledek skutečně byl,“ usmívala se Kneblová.

O druhou sprintovou medaili se postarala hlídka singlkanoistů ve složení Ondřej Rolenc, Vladimír Slanina a Antonín Haleš. České trio nestačilo pouze na vítězné Francouzce. „Každá medaile se počítá a my jsme samozřejmě nadšení. Na druhou stranu nám chybělo na francouzské družstvo opravdu málo, což nás trochu mrzí, ale z každé medaile musíme být rádi,“ hodnotil výsledek Haleš. Kajakáři ve složení Vojtěch Zapletal, Adam Satke a Vojtěch Matějíček skončili čtvrtí.

PROGRAM MISTROVSTVÍ SVĚTA

Čtvrtek, 23. září 2021

9:00     Kvalifikace K1Ž, K1M, C1Ž, C1M (slalom)

Pátek, 24. září 2021

8:30     Kvalifikace K1Ž, K1M, C1Ž, C1M, C2M (sjezd)

13:45   Rozjížďky CSLX

Sobota, 25. září 2021

9:00     Semifinále K1Ž, K1M (slalom)

12:00   Finále K1Ž, K1M (slalom)

14:00   Finále K1Ž, C1M, K1M, C1Ž, C2M (sjezd)

Neděle, 26. září 2021

9:00     Semifinále C1Ž, C1M (slalom)

11:30   Finále C1Ž, C1M (slalom)

15:15   Rozjížďky CSLX

16:30   Finále CSLX

Výsledky jsou k dispozici zde.

 

Tagy: press, sjezd, Mistrovství světa, vodní slalom, top, reprezentace


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00