• 1

ČP Skupiny ČEZ - organizační pokyny

Na základě výjimky ministerstva zdravotnictví ČR je možno za mimořádných organizačních opatření uspořádat České poháry Skupiny ČEZ ve vodním slalomu (1. a 2. ČP na Trnávce 15.-16.5 a 3. a 4. ČP v Praze-Troji 22.-23.5.). Tyto závody jsou současně nominačními závody do RD, RD U23 a RDJ ve vodním slalomu pro rok 2021. Mimořádná opatření jsou uvedena v článku.

Omezení počtu účastníků akce

Je omezen maximální počet účastníků na závod – 300 osob (závodníků, trenérů, pořadatelů, rozhodčích, záchranné služby a funkcionářů…
Proto dochází k omezení počtu zástupců oddílů (trenérů). Každý oddíl, který bude mít startujícího účastníka v ČP má garantovaného jednoho vedoucího družstva, dále je pak pro oddíly stanovený limit jeden trenér na 3 startující závodníky, tak abychom splnili dané podmínky. Omlouváme se tímto, že poprvé v historii se akce nebudou moci zúčastnit diváci včetně rodičů.

 

PCR testy

Každý účastník (závodník i funkcionář) bez výjimky se musí prokázat negativním výsledkem RT-PCR testu, který nesmí být starší než 48 hodin před začátkem sobotních závodů.
Na základě tohoto opatření ČSK-DV organizuje společné testování vždy ve čtvrtek před závodem, čímž se značně sníží náklady na zajištění testů.

Pro závod 1. a 2. ČP na Trnávce budou dvě testovací místa v areálu loděnice UK FTVS v Praze -Troji a v Olomouci a to ve čtvrtek 13.5. vždy od 15:00 do 18:00.
Pro závod 3. a 4. ČP v Praze - Troji bude jedno testovací místo v areálu loděnice UK FTVS v Praze -Troji ve čtvrtek 20.5. opět od 15:00 do 18:00.

Dovolujeme si požádat o vstřícnost a spolupráci při zajišťování testování (spojit s tréninkem den předem) tak, aby se co největší počet závodníků a doprovodů včetně rozhodčích a funkcionářů otestoval v uvedené dny.
Toto testování bude hrazeno cestou ČSK-DV z rozpočtů reprezentačních družstev.

Pokud se někdo nebude moci zúčastnit společných odběrů, musí absolvovat RT-PCR test individuálně opět maximálně 48hodin před startem sobotního závodu. Negativním výsledkem testu se pak prokáže při vstupu na závodiště.

Výjimky z povinnosti RT-PCR testu jsou uvedeny v materiálu MZ ČR – nutno označit v přihlašovacím formuláři a prokázat se relevantním potvrzením při vstupu do areálu.
Tato povinnost se nevztahuje na povinné osoby, které prokazatelně prodělaly onemocnění COVID-19, nemají klinické známky onemocnění COVID-19, absolvovaly podle platných mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví izolaci ve stanoveném rozsahu z důvodu pozitivního výsledku RT-PCR testu a od prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu neuplynulo více než 90 dní.

Z hlediska organizace testů a současně zajištění odpovídajícího počtu účastníků na závodišti je třeba, aby každý oddíl vyplnil pečlivě přiloženou tabulku se všemi požadovanými údaji, která bude sloužit jako podklad k vydání protokolu o výsledků testování a současně bude podkladem pro umožnění vstupu do uzavřeného areálu – viz dále.

 

Organizace na závodišti

Celý areál závodiště na Trnávce i v Troji bude uzavřen a vstup všem účastníkům bude povolen jen na základě prokázaného negativního výsledku RT-PCR testu a současně musí být uveden v seznamu, který s předstihem pošle vysílající oddíl na ČSK-DV viz dále.
Organizátor zajistí nošení prostředků k ochraně dýchacích cest v areálu sportovní akce. Tato povinnost se nevztahuje na závodníky a rozhodčí v průběhu závodu a v době použití sprch. K ochraně dýchacích cest bude použit respirátor minimálně třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu.

 

Seznam účastníků a přihláška k RT-PCR testům:

Ke stažení tabulka účastníků ČP, kde najdete další informaci xlsxPrihlasovaci_formular_CP_slalom_testy.XLSX06/05/2021, 11:15
Prosíme pověřené oddílové funkcionáře o vypracování přesného seznamu účastníků ČP a vyplnění všech údajů.

Vzhledem k organizační náročnosti je třeba formulář vyplnit a odeslat elektronickou verzi do neděle 9.5. na email adresy:
Ivo Eichler  - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Hana Kneblová - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Tagy: Český pohár, slalom, Skupina ČEZ


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00