• 1

Australian Open se silným českým zastoupením

tunka216. února, Penrith: Česká výprava vodních slalomářů na prvním rankingovém závodu sezóny v australském Penrithu Australian Open (16. - 18. února) uspěla v kvalifikaci ve všech lodních kategoriích. Do sobotních semifinálových jízd se ze singlkanoistů probojovali Václav Chaloupka, aktuální vicemistr mistr světa do 23 let, Lukáš Rohan, třetí na ME do 23 let a Matyáš Lhota, aktuální juniorský vicemistr Evropy. Z kajakářů povinnost postoupit z kvalifikace s přehledem splnili všichni seniorští reprezentanti včetně olympioniků Jiřího Prskavce i Vavřince Hradilka, kteří jsou letos hlavními kandidáty na jediné zbývající místo v reprezentaci kajakářů.

Nejrychlejší jízdu z našich předvedl Jiří Prskavec, který skončil druhý za Australanem Watkinsem. Výbornou, pátou nejrychlejší jízdou překvapil Luboš Hilgert, syn Štěpánky Hilgertové, který bude chtít do květnových nominačních také promluvit.

Do semifinálových jízd se podívají i všechny singlkanoistky včetně mistryně světa z 2011, Kateřiny Havlíčkové. Formu potvrdily i všechny kajakářky včetně Kateřiny Kudějové, mistryně světa z 2016 a účastnice OH z Ria.

V sobotu jsou na programu semifinálové jízdy kajakářek a singlkanoistů. 10 nejlepších z těchto kategorii bude stejný den bojovat o medailové příčky. V neděli pak stejný program čeká kajakáře a singkanoistky.

Výsledky live

Foto: kanoe.cz

Tagy: press, slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00