• 1
  • 2
  • 3

V La Seu de Urgell proběhl historicky první sjezdový závod

61543347 2324833957555012 5991558147620208640 nJiž tento víkend odstartoval Evropský Pohár ve sjezdu na divoké vodě, na který vyrazila hrstka českých reprezentantů. Pro tento závod byla vybrána trať nadcházejícího Mistrovství světa ve sprintu, tedy kanál v La Seu de Urgell.  Od roku 1991, což je datum otevření tohoto kanálu, byl tento pohár historicky prvním závodem ve sjezdu na zdejší trati.

Sjezdaři z Čech neměli zrovna dlouhý odpočinek. Týden po ukončení evropského šampionátu vyrazili na dvoutýdenní cestu po Španělsku a Francii. První zastávkou bylo již zmiňované Španělsko, konkrétně městečko La Seu de Urgell, které leží v Katalánsku. V sobotu zde proběhl Evropský pohár a neděle patřila takzvanému „Pyrennes Cup“.

Nejlepšího výsledku dosáhl Ondřej Rolenc, který v sobotním závodě skončil druhý. Dojel pouhou desetinu sekundy za francouzským singlkanoistou Luisem Lapointem. Stejný výsledek zajel český kanoista i v neděli. Po své nevydařené kvalifikační jízdě se Rolenc zkoncentroval a ve finále opět ukázal perfektní jízdu.

61520501 2324835004221574 1813386272417251328 nV kategorii K1 muži skončil v sobotu nejlépe Adam Satke, který bral šesté místo. Následující den se bohužel do finále neprobojoval. Oba dva dny si zajistil účast ve finálové patnáctce Karel Slepica , jenž obsadil osmou příčku v sobotu a devátou v neděli. Čtrnácté místo bral v nedělním finále Matyáš Zieris.
V ženské kategorii odstartovala pouze Karolína Palouodvá, která skončila první den desátá. Druhý den vylepšila čas i výsledek a posunula se na deváté místo.

„Okolí kanálu mne velmi nadchlo, samotný kanál je pak třešničkou na dortu, pro jeho rychlé zdolání je potřeba jak skvělých kondičních schopností tak především technických dovedností, a jsem si jist, že ten kdo skloubí tyto dvě vlastnosti nejlépe, bude na této trati vítězem. Já sám jsem se bohužel kvůli nemoci nemohl účastnit všech tréninků před závody, což se do samotného závodu promítlo, jsem ale velmi rád a vážím si nedělní účasti ve finále A.‘‘ hodnotí Matyáš Zieris.

Po týdenním trénování sprintu na kanále se česká výprava přesouvá do Francie, kde proběhne Světový Pohár ve sjezdu na divoké vodě. Pro tento závod byl vybrán Treignac , což je jedna z nejtechničtějších a nejobtížnějších tratí ve Francii. Sobotní závod bude patřit dlouhému sjezdu a v neděli proběhne sprint.