• 1
  • 2
  • 3

Sjezdaři pojedou ve Veltrusech letos poprvé a naposledy na divoké vodě o mistrovství světa

hlava cp-webO víkendu se ve Veltrusech rozhodne o složení české reprezentace pro mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. Mezi sjezdaři je nominace rozdělena na dlouhý závod a sprint. Zatímco vyznavači dlouhých tratí už mají po kvalifikaci, tak čas sprinterů přijde právě nyní.

Česká republika má k dispozici po čtyřech místech v každé lodní disciplíně a teprve po odjetí sprintové části kvalifikace bude jasno o celkovém složení týmu. Je třeba připomenout, že ve sjezdu neplatí „slalomové“ pravidlo o přednominaci medailistů z posledního světového šampionátu a tak se na umělé slalomové dráze ve Veltrusech pojede bez výjimky naplno.

A5 cesky pohar 2014

Sjezdaři už sice jeden sprintový závod odjeli, Veltruské měření sil, ale bude první v tomto roce, kde dojde i na divokou vodu. Předcházející dlouhé závody na Jizeře a Moravě, kde se odjel také první sprintový závod, peřeje nepřinesly a tak bude zajímavé sledovat, jestli změna vodního terénu, přinese i změny ve výsledcích. Když bylo psáno o tom, že se o víkendu pojede bez výjimky naplno, není po úplně pravda. Řada závodníků (celkem devět lodí) už má nominaci jasnou po dlouhých sjezdech a právo startu si tak na světovém šampionátu vyjeli i ve sprintu. Pro rychlostní specialisty však půjde o nejdůležitější dva závody domácí sezony. Úspěšně kvalifikovaní závodníci se můžou těšit na mistrovství světa na řece Addě v údolí Valtelliny v Itálii, které by mělo patřit k jedněm z nejnáročnějších v historii. Vše ale bude znovu záležet na vodní hladině. Česká reprezentace už absolvovala první soustředění v dějišti šampionátu a také v Itálii bylo vody mírně řečeno poskrovnu.

Postrelmov nedele 2
Taková voda o víkendu sjezdaře strašit nebude  (foto: Jan Homolka, Postřelmov řeka Morava)

Sprinty ve Veltrusech přinesou také výrazné zlepšení úrovně soutěže, které jsme mohli po dva uplynulé víkendy sledovat při nominaci vodních slalomářů. Nedělní sprint navíc pokryjí kamery České televize, která připraví záznam do vysílání na programu ČT Sport.

Start první jízdy sprintů je v sobotu v 11 a v neděli 10:00

Detailnější rozpisy závodů na webu: http://rvp.results.cz/detail_akce.php?id=845

Nominace na MS 2014 v dlouhém sjezdu konečná:
pdf -  http://kanoe.cz/files/sjezd/2014/MS_2014_Valtellina/Nominace_RD_Sjezd_MS_klasik_05-05-2014.pdf

Průběžná nominace na MS 2014 ve sprintu po jednom závodě:
pdf - http://kanoe.cz/files/sjezd/2014/MS_2014_Valtellina/Nominace_RD_Sjezd_MS_sprint_05-05-2014.pdf

 

Hlavní partneři Českého poháru

logo GRM       logo Galasport logo Litovel   logo Exceed

 

Oficiální partneři Českého poháru

logo Hiko logo Retis logo Avnet logo Thulelogo RaabPaddles logo Auma logo Taf

 


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00