• 1
  • 2
  • 3

Reprezentační tým pro nadcházející mistrovství světa je kompletní

Poslední prázdninový víkend toho sjezdaři zvládli opravdu hodně. Na kanále v Českých Budějovicích se závodilo už od pátku. V pátek a v sobotu startovali žáci na spodní trati v rámci žákovského poháru. Všechny tři dny se dospělí prali o ta nejlepší umístění na horní trati – na kanále. Všechny závody byly nominační, a tak šlo kolem vody cítit napětí a nervozita.

Kromě nominačních závodů šlo také o 11. a poslední 12. Český pohár ve sjezdu, respektive ve sprintu. V neděli se bojovalo o tituly v rámci mistrovství České republiky a dorostenci soutěžili v závodě týmů. Na ten ještě navazovala nominace deblkanoistek a všechny tři závody šlo také o mezinárodní závod, takže bylo na kanále opravdu plno.

Po dlouhém a náročném víkendu je reprezentační tým pro mistrovství světa ve sprintu kompletní. Šampionát se po 19 letech vrací do Česka, a to právě na budějovickou trať, kde by měli být čeští sjezdaři dobře připravení. 

V kategorii singlkanoistů byla kvalifikace nejnapínavější. Po letech se do týmu vrací známá jména. „Mám obrovskou radost z toho, jak nominace skončila. Hodně jsem se na ni připravoval. Jsem nadšený i z toho, že se nominace vydařila také Láďovi Slaninovi, protože spolu závodíme už od juniorů od roku 2010 a najezdili jsme toho spolu opravdu hodně. Máme také společnou kapelu Klacci z lesa, se kterou budeme na mistrovství hrát, takže to bude skvělé zakončení domácího mistrovství,“ hodnotí spokojeně Antonín Haleš. Jak už prozradil, dalším staronovým členem týmu je Vladimír Slanina, který se také po odhalení mistrovské trati rozhodl pro návrat. „Do týmu jsem se vrátil po čtyřech letech. Za tu dobu jsem se zúčastnil asi dvou Světových pohárů, ale jinak jsem byl mimo hru. Prioritou pro mě bylo studium,“ přiznává Vladimír Slanina. „Nominace byla hodně náročná. Jsem vlastně docela překvapený, ale hlavně potěšený, že se nám s Tondou ještě podařilo mezi mladýma klukama zabojovat. Chceme podat důstojné výkony, ale hlavně si to užít a rozloučit se s repre, protože ambice pro další mistrovství už spíš nemáme,“ dodává. Absolutním vítězem české nominace se se čtyřmi vítězstvími stal Matěj Vaněk. Čtvrtým singlkanoistou v týmu je mladý Jáchym Hanzel.

Naopak nejméně zamotaná nominace byla mezi kajakářkami. Čtyři závodnice se v průběhu závodů protáčely na prvních čtyřech pozicích a všechny měly reprezentační trikot jasný už v sobotu. Na kajaku nás budou reprezentovat Marie Němcová, Kristina Novosadová, Klára Vaňková a Anna Retková. Na kajaku mužů budou za Česko bojovat Vojtěch Matějíček, Hynek Míka, Mikuláš Zapletal a Jan Šindelář.

Mezi singlkanoistkami měly průběh nominace hladký Anna Retková a Marie Němcová. Holky na mistrovství doplní Pavla Jílková a Jana Střílková. Anna s Marií se rozhodly zabojovat také v kategorii deblkanoistek a na mistrovství tak budou závodit ve třech kategoriích. „Letošní nominace byla dost napínavá. V týmu se objevilo pár tváří, se kterými jsem ještě nezávodila. Na deblu budu závodit se setrou, mám trošku obavy, jestli mi to nerozhodí přípravu na druhých dvou kategoriích, ale start se sestrou na mistrovství světa je jednou za život, takže se na to opravdu těším,“ hodnotí průběh a výsledek nominace Anna Retková. 

V reprezentaci nesmí chybět ani známá jména Daniel Suchánek a Ondřej Rolenc. Kluci budou v kategorii deblkanoistů reprezentovat společně s dalšími třemi posádkami, Radek Němec-Ondřej Veselý, František Salaj-Matouš Beier a Matěj Vaněk-Karel Rašner.

Mistrosvtví světa bude zahájeno ve čtvrtek 18.9. v 17:00. V pátek proběhnou sprintové kvalifikace, na které naváže sobotní finále. Pokud mátě čas, přijeďte naše české závodníky podpořit na kanál do Českého Vrbného.

Výsledky pátek, sobota, neděle

Fotografie: Aleš Berka

Tagy: press, Český pohár, Mistrovství světa, nominace, top


Partneři sjezdu na divoké vodě

UniqaLitovelGRMGalasportHikoAlpinePRO

 

Činnost podporována institucemi

Národní sportovní agenturaArmádní sportovní centrum DuklaVictoria - Vysokoškolské sportovní centrum MŠMT

 

Mediální partneři

Česká televizeRadiožurnál

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00