• 1
  • 2
  • 3

Lukáš Tomek s Michalem Šrámkem vybojovali postup na mistrovství světa o tři setiny sekundy.

hlava cp-webNa umělé slalomové dráze ve Veltrusech se uzavřela nominace sjezdařů na divoké vodě pro mistrovství světa v Itálii. Největší drama se odehrálo v kategorii deblkanoistů. Třetí sprintová kvalifikace poznala třetí vítěze a právě dnešní výhra posunula na světový šampionát dvojici Lukáš Tomek - Michal Šrámek. Jejich největší konkurenti a včerejší vítězové Jan Šťastný s Ondřejem Rolencem, dnes skončili o 0,03s třetí a tím bronzové lodi loňského MS postup na vrchol sezony unikl.

 „Věděli jsme, že to bude boj, ale takové drama jsme určitě nečekali. Byly to největší nervy co jsem zažil a doufám, že se to už nikdy nebude opakovat,“ snažil se popsat své pocity zadák vítězné lodě Michal Šrámek.

Sramek-Tomek-C2M

V mužském kajaku opět nenašel přemožitele Richard Hála a je jediným sjezdařem, který byl nejlepší ve všech třech kvalifikačních závodech jara. Hálova forma je příslibem před MS, z nějž už loni přivezl individuální bronz.

V singlu mužů byl stejně jako včera nejlepší Vladimír Slanina, který stvrdil první úspěšně zvládnutou nominaci mezi seniory. Ženský singl se stal kořistí Radky Valíkové.

Richard-Hala-K1M

V ženském kajaku zvítězila Michala Mrůzková. Šestinásobná mistryně světa a dvojnásobná olympionička v rychlostní kanoistice se sportem baví a závodění už ke svému životu nepotřebuje. „Jezdím hlavně pro děti, které mají radost, když jsem na stupních vítězů. Mistrovství světa se nezúčastním, i když je to možná škoda. Trať ve Valtellině je nádherná a taková voda my vždycky seděla. Škoda, ale jak říkám, teď je to pro mě uzavřená kapitola,“ prozradila dvojnásobná maminka Michala Mrůzková.

Česká reprezentace z poslední nominace odjíždí rovnou do Itálie na závěrečné soustředění před mistrovstvím světa. Šampionát se ve Valtellině na řece Addě pojede od 11. do 14. června.

Fotogalerie Honzy Homolky ze sprintů ve Veltrusech:
Kompletní galerie sobota: http://bit.ly/veltrusy-sobota
Kompletní galerie neděle: http://bit.ly/veltrusy-nedele

Výsledky závodů:
pdf - sobotní 5. ČP ve sprintu
pdf - nedělní 6. ČP ve sprintu

Konečný stav nominace na MS
pdf - sprint
pdf - klasik

 

 

 

Hlavní partneři Českého poháru

logo GRM       logo Galasport logo Litovel   logo Exceed

Oficiální partneři Českého poháru

logo Hiko logo Retis logo Avnet logo Thulelogo RaabPaddles logo Auma logo Taf

 

 


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00