• 1
  • 2
  • 3

Čeští sjezdaři ukončili Světový pohár ziskem pěti medailí v dlouhém sjezdu

Závěrečný den Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě, který se odehrál tento víkend v bosenské Banja Luce, byl pro české barvy velmi úspěšný. Z řeky Vrbas vylovili Češi hned pět cenných kovů. Vladimír Slanina navázal na své úspěchy z předchozích dnů a vybojoval stříbro. Adam Satke promluvil v kategorii kajakářů a v dlouhé sjezdu urval bronz. Marie Němcová získala další bronz do sbírky českých medailí. Sérii Světového poháru uzavřela kategorie deblkanoistů. Petr Šmakal s Františkem Salajem vybojovali stříbro a pro třetí místo si dojela posádka Marka Rygela a Petra Veselého.

Nejúspěšnějším závodníkem českého týmu se stal Vladimír Slanina, kterému se podařilo získat kompletní sadu pódiových umístění. Ke zlaté a bronzové medaili ze sprintu dnes přidal stříbro z dlouhého sjezdu. Mezi singlkanoisty nestačil pouze na francouzského závodníka Quentina Dazeura a o pouhých 1,74 sekundy se umístil na druhém místě. V téže kategorii skončil na skvělém, avšak nepopulárním čtvrtém místě, olomoucký Václav Kristek.

Mezi ženami skončila na kajaku sedmá, mladičká závodnice z Českého Krumlova Kristýna Novosadová. Mezi nejlepších deset závodnic se dostala ještě brněnská Zuzana Dziadková, která skončila na osmém místě.

Druhou českou medaili získal kajakář Adam Satke. V nabité konkurenci si v dlouhém závodě dojel pro bronzovou medaili. Na čtrnácti minutové trati porazil o třiatřicet setin francouzského závodníka Felixe Bouveta, kterého tak odsunul na čtvrtou příčku.

5e35d443 a2ed 4874 8040 cd352ff4130d“Tak dneska jsem s 3. místem maximálně spokojený. Nebyla to moc divočina, což mně úplně nesedí. Trojka je skvělá a rozhodně se počítá. Jsem rád, že po dlouhé době proběhly opět mezinárodní závody. Je skvělé, postavit se opět na start a závodit se světovými závodníky. Myslím, že celý český tým opět odvedl skvělou práci.” hodnotil celý průběh Světového Poháru Adam Satke.

Mezi singlkanoistkami se na stupních vítězů taktéž objevilo české jméno. Marie Němcová si v tomto závodě dojela pro zasloužený bronz. Těsně pod stupni vítězů skončila Zuzana Dziadková, která brala čtvrté místo. Vítězkou této kategorie se stala Italská závodnice Cecilia Panato.

“Ta trať byla strašně moc dlouhá, takže jsme tam museli nechat opravdu všechno. Na druhém mezičase jsem jela stejně jako závodnice z Francie, takže jsem věděla, že to buď musím udržet nebo mám smůlu. Nakonec to vyšlo na skvělé třetí místo a já nemůžu být víc než nejvíc spokojená,“ dodala v cíli závodu Marie Němcová.

81cc66da 6fb7 4060 8d76 895cff8b2124 300 200Medailové žně zakončila kategorie deblkanoistů. České barvy se v této kategorii na stupních vítězů vyjímali hned dvakrát. Pro stříbro si dojela věkem stále juniorská posádka Petr Šmakal – František Salaj. Třetí místo urvala dvojice Marek Rygel – Petr Veselý.

Světový pohár je u konce. Český reprezentační tým opět potvrdil neuvěřitelnou sílu.  Tři závodní dny přinesly České republice hned osm světových medailí.

Kompletní výsledky dlouhého sjezdu naleznete zde.

Tagy: press, sjezd, Světový pohár, top