• 1
  • 2
  • 3

Boj o nominaci na Mistrovství Evropy ve sjezdu je oficiálně uzavřen

52677c38 00b6 426c 8c39 1b855f5c067dNominace je u konce. Posledním nominačním závodem byl dlouhý sjezd na Čenkově Pile. Dnes (30.4.) bylo oficiálně potvrzeno složení reprezentačního družstva. Za čtrnáct dní začíná Mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě ve slovinském Bovci. O tom, kdo bude reprezentovat Českou republiku na tomto šampionátu, rozhodl již proběhlý závod na Čenkově Pile.

Čtyři dlouhé závody. To byly podmínky nominace do reprezentačního družstva ve sjezdu. Stačilo dobře zajet a účast na Mistrovství Evropy byla jistá. Jenže tak jednoduché to opravdu nebylo. V každé kategorii proběhl tvrdý boj o pouhá čtyři místa do české reprezentace.

Ondřej Rolenc svou pozici po celou dobu nominace neopustil. Čtyři zlatá umístění mu zajistila bezpečný postup do reprezentačního týmu. O druhé místo bojovali Marek Rygel s Danielem Suchánkem. Druhou pozici nakonec obsadil Rygel. O pouhý jeden bod za ním skončil Suchánek. Čtvrté místo si podle výsledků vyjel českokrumlovský Lukáš Novosad. Novosad zastává posledních pár let funkci reprezentačního trenéra. Reprezentace ho samozřejmě těšila, své místo ale odmítl a otevřel tak cestu Vladimíru Slaninovi, který skončil na pátém místě, tudíž „těsně pod čarou“.

thumb 27677373 0d11 4686 a874 da83795c639fRolencovu taktiku převzala i Martina Satková. Co závod, to výhra. Postup do nominace byl tudíž jasný již po skončení předposledního závodu. Hned za Martinou skončila Anežka Paloudová a třetí postupové místo brala Klára Hricová. I v ženách nastal stejný moment jako u  singlkanoistů. Čtvrté místo vybojovala Barbora Bayerová. Z osobních důvodů místo v týmu odmítla a její pozici převzala Barbora Dimovová. Ženské kajakářky tak odstartují ve stejné sestavě jako na loňském Mistrovství světa.

V mužské kategorii došlo letos k obměně. Nemluvíme však o žádném zelenáči, ale o nestárnoucí legendě Kamilu Mrůzkovi. Kvůli zdravotním komplikacím strávil Kamil loňský rok pouze na břehu. Kamil sedl po roce do kajaku a opět předvedl svou formu. Při posledním nominačním závodě dokonce nenašel přemožitele. Nakonec si družstvo vyjel z druhého místa. Na první příčku ho nepustil brněnský Adam Satke, který vyhrál tři ze čtyř závodů. Třetí místo doplnil Karel Slepica. Poslední postupové místo urval Hricův oddílový kolega, Filip Hric.

thumb 5b309e99 723a 43b5 9043 e6a0c6d2269bMartina Satková a Anežka Paloudová nezáří pouze na kajaku. Na stratu jsou vždy připraveny i na singlkanoi. Ani pořadí v závodě singlířek se mezi těmito děvčaty letos neměnilo. Martina bere opět první příčku, Anežka je druhá. Velké překvapení přináší Gabriela Satková. Zúčastnila se pouze dvou nominačních závodů, přesto její výsledky stačily na třetí místo v reprezentaci. Čtvrté místo bere mladičká, věkem stále juniorka, Petra Štěpánková z Olomouce.
Sestry Satkovy se věnují ještě slalomu. Nominace je sice uzavřena, ale jejich účast na ME není bohužel stále stoprocentní.

V deblkanoích byla umístění po celou dobu nominace téměř neměnná. Zlato, tudíž první postupové místo, vždy brala posádka Rolenc-Suchánek. Stříbro patří dvojici Rygel-Veselý. Bronzový postup připadá deblkanoistům z Valašského Meziříčí, Tomáši Hendrychovi a Richardu Nachtigalovi. Čtvrtou pozici obsadí rodinný debl ve složení Slanina-Slanina.

Družstvo je nyní ucelené. Do mistrovství zbývá posledních pár dní, během nichž český tým odjíždí do Slovinska, aby zde řádně natrénoval úsek nadcházejícího  Evropského šampionátu.