• 1
  • 2
  • 3

Nový termín MČR v maratonu 2020!

Nový termín závodu je 5.9. a závod uspořádá ve své loděnici klub Sport Zbraslav. Přihlásit se je možnost na webu nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na poradě. MČR bude zároveň nominační závod na MEM v Budapešti, který je zatím v mezinárodním plánu 1.-4.10. Níže se dozvíte aktuálně pozměněná nominační kritéria. Závod se bude počítat do Českého poháru v maratonu a poháru veteránů. Věkové kategorie budou od juniorů po veterány.

 

Závod se termínově shoduje s Východočeským maratonem, proto Východočeský maraton nebudeme počítat do českého poháru maratonů.

Blok maratonu začíná v 11h, porada v 10h. Závodí se jen v singlových disciplínách a s hromadným startem juniorů s dospělými. Každá věková kategorie pojede svou délku trati. K dispozici bude váha a barevné sady čísel. Závodníci ze Slovenska a Rakouska jsou vítáni.

Časový pořad:

10:00 porada

11:00 K1 muži 8 kol + junioři 6 kol

11:03 K1 veteráni 5 kol

11:06 K1 ženy 7 kol + juniorky 5 kol + veteránky 4 kola

11:09 C1 muži 7 kol + junioři 5 kol + veteráni 4 kola

11:12 C1 ženy 6 kol + juniorky 4 kola

Popis tratě: start a cíl u plata před podchodem pod silnicí před loděnicí (levý břeh Vltavy). Přeběh je v prostoru startu po břehu po koberci a trávě, výlez a nález z vody (bude upřesněno na poradě). Délka kola 3,75 km, v prvním kole se nepřebíhá! Počet přeběhů je tedy o jeden méně než kol.

Nominační kritéria pro MEM v Budapešti:

Předem, je stále možnost že žádné MEM nebude. ECA sleduje vývoj pandemie a vydá informace ke konání závodu podle vývoje v Evropě.

Závodníky vybere vedoucí RDM na základě výsledku MČRM 5.9. 2020 a úspěšnosti v sezoně 2019. Dle typu a výkonnosti závodníka může dojít i ke specializaci na krátký závod nebo maraton. Závodníci pro start v kategorii U23 mohou být vybráni po dobrém výkonu a případné kombinaci startu na K2 v dospělých.

V případě že bude konání MEM potvrzeno, je naplánovaná varianta extra nominace na krátký závod, a to zároveň s případnou donominací na 5km na MS v Szegedu.

Reprezentovat budou nejlepší závodníci s předpokladem mezinárodní výkonnostní úrovně dojezdu do poloviny startovního pole dané disciplíny.

Senioři, kteří plánují závodit na ME v Rumunsku, nesmí v maratonu závodit (MČRM, MEM).

Junioři, kteří plánují jet na OH naděje, nesmí závodit na MČRM.

Pomocným kritériem bude úspěšnost disciplíny z předešlého roku a porovnání úrovně sportovce vzhledem k reprezentantovi z předchozí sezóny.

Konečnou nominaci a složení posádek navrhne vedoucí RDM.

Předpokládaná účast asi 13 závodníků.


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00