• 1
  • 2
  • 3

Špicar s Havlem vyhráli závod deblkajaků

Byl to napínavý a těsný souboj až do samého cíle. Pouhých 54 tisícin sekundy rozhodlo o tom, že závod deblkajaků na kilometrové olympijské trati na mistrovství republiky vyhrála posádka Jakub Špicar a Daniel Havel před favority Josefem Dostálem a Radkem Šloufem. Třetí dojeli Tomáš Sobíšek s Jakubem Brabcem.

„Měli jsme dvouletou krizi, kdy jsme se nemohli sehrát, a dneska se nám to podařilo v dobré obrátit. První polovinu trati jsme jeli vyrovnaně. Pak jsem věděl, že kluci mají ve třetí čtvrtině lepší tempo, říkal jsem si, aby nám necukli výrazněji. Ve finiši nám pomohla nižší váha, tam už loď jede setrvačností,“ popisoval Daniel Havel. Jakub Špicar dodával: „I kdybychom byli druzí, byli bychom spokojení. Jsem rád, že jsme se po naší krizi vrátili do rozumného tempa, co jsme měli dřív.“

S náskokem téměř čtyř sekund před soupeři zvítězila deblkanoe Petr Fuksa a Martin Fuksa. „Start jsme fakt hezky vypálili, přešli jsme si do dobrého tempa. Hopnul jsem na poslední stovce, aby pro náš pocit bylo vidět, že jedeme rychleji,“ řekl Martin Fuksa.

Změna tempa v závěru závodu byla patrná na první pohled. „Brácha to chtěl zvednout už dřív, ale mírnil jsem ho. Ještě nás čeká dost startů,“ líčil Martin Fuksa. A tak pokyn „Hop!“ padnul až před červenými bójkami značícími poslední desetinu trati. Mladší sourozenec, natěšený na závod, ho překvapil i rychlým startem. „V duchu jsem si říkal: To je magor. Ale jsem v lodi ten druhý, musím se přizpůsobit.“

Závod čtyřkajaků žen vyhrála posádka USK Michaela Reichová, Eliška Betlachová, Barbora Betlachová a Anežka Paloudová. Souboj čtyřkanoí v kategorii open, který proběhl podruhé, patřil posádce Lenka Jandová, Martina Malíková, Denisa Řáhová a Alena Krausová.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, nominace, top


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00