• 1
  • 2
  • 3

Špicar, Fuksa, Paloudová a Řáhová ovládli první nominační závody

Rychlostní kanoisté zahájili sezonu nominačními závody, v rámci kterých se bojuje o reprezentační místa na dva podniky Světového poháru v Račicích a Poznani. Páteční program v Labe aréně nabídl čtyři finálové jízdy – o individuální vítězství na 500metrové trati bojovali kajakáři, kajakářky a kanoisté, rozhodlo se i o nejrychlejších kanoistkách na dvoustovce.

Po úvodních rozjížďkách a semifinálových jízdách se v prvním finále dne předvedly kanoistiky. Nejrychlejší dvoustovku zajela Denisa Řáhová, druhá skončila Martina Malíková a třetí příčku brala Alžběta Veverková.

V nabité pětistovce kajakářů zvítězil Jakub Špicar před druhým Josefem Dostálem a třetím Radkem Šloufem. „Mám radost, že se mi to dnes povedlo. Už v rozjížďce jsem chytil dobré tempo a podařilo se to zopakovat i ve finále. Tak nějak si to všechno dobře sedlo,“ řekl s úsměvem vítěz dnešního závodu.

Finále kajakářů ze zdravotních důvodů vynechal Daniel Havel, nemoc odsunula z nominačních jízd i Martina Fuksu. Vítězství i přesto zůstalo v rodině – 500metrovou trať ovládl Martinův mladší bratr Petr, druhou příčku bral Antonín Hrabal a třetí skončil Jiří Zalubil.

První nominační závod se vydařil kajakářce Anežce Paloudové, byť i ona v předchozím týdnu bojovala s chřipkou. V závodě na 500 metrů zvítězila s náskokem 2,5 vteřiny na druhou Barboru Betlachovou, třetí dojela Štěpánka Sobíšková.

Nominační víkend pokračuje sobotním programem – v 9:30 startují rozjížďky kajakářů a kajakářek na netradiční třístovce. Vrcholem dne bude finále mužů a žen na deblkajaku.

Harmonogram závodů, rozpisy jednotlivých jízd i online výsledky najdete zde.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, nominace, top