• 1
  • 2
  • 3

Rychlostní kanoisté další místa pro Tokio nepřidali

Počet míst pro českou rychlostní kanoistiku se na olympijských hrách v Tokiu na více než čtyři již nerozšíří. Ve finále závěrečné olympijské kvalifikace v sibiřském Barnaulu dojela kanoistka Denisa Řáhová pátá, kajakář Jakub Zavřel byl osmý. Oba se – stejně jako kajakářka Anežka Paloudová – představí ve víkendovém programu Světového poháru.

Kajakář Jakub Zavřel ve finále olympijské kvalifikace na dvoustovce dobře vystartoval. „Ale pak jsem se do toho nemohl dostat. Asi je to dost dané i tím, že tady nemám svou loď, na kterou jsem zvyklý, ale nechci se na to moc vymlouvat. Prostě ostatní byli rychlejší. Asi i kdyby se mi jelo dobře, nedopadlo by to. Byl bych třeba pátý, ne osmý,“ řekl mistr Evropy na pětistovce z roku 2017.

Na dvoustovku se soustředil teprve od podzimu 2019. „Za poslední dva týdny jsem odjel několik závodních dvoustovek. A čím jsem jich jel víc, tím jsem podal lepší výkon. I když finále se mi úplně nepovedlo. Ale celkově nemám na dvoustovce nazávoděno. Jsem zvyklý, že jedu nějakou trať, kde si přecházím v tempu, je tam nějaká taktika. Dvoustovka je "jeď, dokud můžeš", a neodpouští se na ní chyby. Na pětistovce nebo kiláku, když se mi nepovede nějaký záběr, ještě to dojedu. Ale na dvoustovce tohle nejde,“ dodal Zavřel, který byl osmý o necelou sekundu za vítězným Litevcem Mindaugasem Maldonisem.

Kanoistka Denisa Řáhová dojela pátá, dvě sekundy za vítěznou Vanesou Totovou z Chorvatska. V Barnaulu se prala s větrnými podmínkami. „Jelo se mi nic moc. Foukalo hodně proti, celou cestu jsem jen řídila. Tady fouká jen z ruky, nebo proti,“ řekla Řáhová, již čeká v sobotu v rámci Světového poháru semifinále a případně i finále dvoustovky. V semifinále pětistovky kajakářek se představí Anežka Paloudová.

Jakub Zavřel v pátek v rámci Světového poháru vypadl v semifinále dvoustovky, ale vyhrál rozjížďku na pětistovce a má tak přímý postup do nedělního finále. V neděli se pojedou zbývající finále včetně mixů a závodů na 5000 metrů. V Barnaulu se závodí i s diváky na tribunách. „Já to ale asi moc nevnímám. Při závodě mám tmu a nevím, jestli někdo někde je, nebo není,“ dodal Jakub Zavřel.

Celkem v průběhu kvalifikací získali místa závodníci z 50 zemí světa. Česko má čtyři – na deblkajaku je vybojovali Josef Dostál a Radek Šlouf, na deblkanoi Martin a Petr Fuksovi - všichni také potvrdili výkony na Světovém pohíáru v Szegedu svou nominaci. Poslední místa do individuálních kilometrových disciplín, kde se představí i největší česká esa Dostál a Martin Fuksa, vybojovali mezi kajakáři Číňan Tung Čang a mezi kanoisti Sergej Tarnovský z Moldávie.

Startovní listiny a výsledky najdete ZDE. Závody je možné sledovat ZDE.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, Světový pohár, Olympijské hry, top


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00