• 1
  • 2
  • 3

Paloudová, P. Fuksa a M. Sobíšek novými mistry ČR

Rychlostní kanoisté odstartovali mistrovství České republiky na krátkých tratích. Těsně před odletem na světový šampionát do kanadského Halifaxu se v nabitém programu v Račicích (28.-31. 7.) představuje téměř kompletní seniorská reprezentace. Mistryní ČR na pětistovce se v úvodním dni stala kajakářka Anežka Paloudová, kajakářskou dvoustovku ovládl Martin Sobíšek, v klání kanoistů na 200 metrů zvítězil Petr Fuksa. Ve čtvrtek se rozhodlo také o nových mistrech a mistryních na deblu (K2 200 m, C2 200 m, C2 500 m).

První finále dne v seniorské kategorii nabídlo pětistovku deblkanoistek, kde zvítězily Martina Malíková s Alžbětou Veverkovou. Krátce nato se na trať vydaly kajakářky, které bojovaly v závodě na 500 metrů. Šampionkou se stala Anežka Paloudová, jež se na stejné distanci představí i na nadcházejícím mistrovství světa. Stříbrná skončila Eliška Betlachová a bronzová Štěpánka Sobíšková.

Kajakářky absolvovaly také závod na deblu (200 m) – zvítězila posádka Kateřina Zárubová, Barbora Betlachová, druhé dojely Eliška Betlachová s Adélou Házovou a třetí příčku obsadily Karolína a Nikola Málkovy.

Také kajakáři se představili na dvoustovce. Individuální závod ovládl Martin Sobíšek, druhou příčku bral Jakub Brabec a třetí skončil Michal Kulich. Na deblu pak dominoval Jakub Brabec s Tomášem Sobíškem, stříbro získali Michal Kulich a Jakub Remuta a bronz Ondřej Mašek s Václavem Termerem.

Síly na sprinterské dvousetmetrové trati změřili i kanoisté. Z vítězství se radoval Petr Fuksa, druhý dojel Antonín Hrabal a třetí Dan Drahokoupil. Antonín Hrabal společně s Jiřím Zalubilem zvítězili na stejné distanci na deblu, druzí skončili Petr Bubanec s Danem Drahokoupilem a třetí Tomáš a Filip Jandovi.

Kompletní harmonogram a výsledky jsou k dispozici zde.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, top