• 1
  • 2
  • 3

Čeští maratonci vezou z Francie tři medaile

Po téměř dvou letech se konaly závody Světového poháru v maratonu. Ve francouzském Vaires-sur-Marne se dařilo českému reprezentantovi Jakubu Březinovi, který ovládl závod na krátké i dlouhé trati. Na stupních vítězů v maratonu ho doplnil stříbrný parťák z C2 Jan Dlouhý, dobře si vedla i jednadvacetiletá Kateřina Mílová, která na dlouhé trati skončila šestá.

České barvy na olympijské trati ve Francii reprezentovali kanoisté Jakub Březina a Jan Dlouhý, kajakáři Dan Sedláček s Tomášem Pavlíkem a kajakářka Kateřina Mílová. „Světového poháru se účastnilo celkem 12 států, v každé kategorii nechyběli medailisté z mistrovství světa. Početné pole vytvořili zejména Francouzi, kteří závod pojali jako mistrovství Francie, a zároveň nominaci na mistrovství Evropy,“ uvedl reprezentační trenér maratonu Tomáš Ježek.

Hned první závodní den se dařilo Jakubu Březinovi, který ovládl kratší trať. „V pátek jsme měli tréninky a dost silně foukal boční vítr, proto jsme se trochu obávali podmínek. Při víkendových závodech se to naštěstí zlepšilo a podmínky byly skvělé,“ popsal Březina. „V závodu na krátké trati se mi podařilo dobře odstartovat, dostal jsem se s Francouzem do druhého přeběhu, kde se mi podařilo nastoupit a dojet do cíle na prvním místě,“ okomentoval Březina, který se na stupně vítězů vrátil i následující den díky vítězství na dlouhé trati. „S Honzou jsme startovali vedle sebe, po první obrátce jsme nastoupili a odjeli zbytku pole. Spolupracovali jsme až do posledního přeběhu,“ líčil Březina. „Poté jsme si to už rozdali bez týmové spolupráce. Kuba měl více sil a zaslouženě vyhrál, já bral druhé místo,“ doplnil Dlouhý s úsměvem.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde

 

Tagy: press, rychlostní kanoistika, Světový pohár, top


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00