• 2
  • 3

Budějovice 2016 v krátké verzi ze Slap

2016-Vysledky-CBP-Slapy.pdf

slapyV sobotu 30. 7. se konal již po sedmé nově obnovený závod Budějovice – Praha. Kvůli úpravám na horním toku Vltavy mezi VD Hněvkovicemi a Týnem nad Vltavou se tým organizátorů rozhodl pouze pro krátkou jednodenní verzi. Dalším motivem byl (doposud nenaplněný) sen o mistrovství republiky v kanoistickém maratonu na trati Slapy – Praha.

A tak ve 12:00 vyrazilo k cíli v Braníku bezmála devadesát lodí. Čekala na ně trať 32km se dvěma přenáškami vodních děl a průjezdem sportovní propustí v Modřanech. Startovní pole se skládalo z kajaků rychlostního i turistického charakteru, kanoí a stand-up boardů.

Celému závodu přálo krásné počasí i příznivý říční průtok. V cíli byl nejrychleji již trojnásobný vítěz Petr Mojžíšek z USK Praha, a to ve vynikajícím čase 2 hodiny 4 minuty a 35 vteřin. Na druhém místě dorazil Ondřej Malý (SK Sport Zbraslav) a třetí místo obsadil veteránský deblkajak Robert Budínský-Petr Horák (Sokol Hr. Králové-Loko Liberec). Nejrychlejším veteránem byl Petr Mojžíšek, dále Petr Náprstek z Dukly a Pavel Topinka ze Zbraslavi. Vítězem mezi veterány nad 40 let se stal Martin Hřivna z Olomouce.

Nebyli to jen tito borci, co se srdnatě rvali s tratí i závodním polem. Nejlepší z dorostu byl Tomislav Dědič (r. 2002) ze Sokolu Písek. První ženou v cíli byla Viktorie Telská na K2 s Petrem Součkem. Na kánoi byl nejrychlejší Vojta Mareš z Modré Hvězdy Pardubice, v ženách Anna Navrátilová z pražských KVS.

V čistě ženských posádkách zvítězila na K1 Míša Mlezivová z Dukly Praha v čase 2:35:54. V deblech to byly děvčata Stehlíkovy z KK Jiskra Týn.

V dynamicky rozvíjející se kanoistické disciplíně - stand-up prknech zvítězil Branislav Šrámek z Dukly Praha, následován Tomášem Vaněčkem a Davidem Raabem.

Součástí letošního ročníku byl i „dětský“ závod z VD Vrané do Braníku na trati dlouhé 12km. Zde byla nejrychlejší posádka K2 Zbyněk Laube – Alexandra Laubová. Na této trati se objevilo sedm žen, což považujeme za skvělý počin a doufáme v hojnější a hojnější účast dívek i žen v dalších ročnících.

Závod byl v Braníku zakončen vyhlášením a probíráním historek ze závodu, přičemž ty z plavby pod jezem v Modřanech patřily mezi nejpodařenější.

Tým organizátorů všem děkuje za účast a těší se na 8. ročník v roce 2017, již na historické, 180km dlouhé trati rozdělené do tří etap.