• 1
  • 2
  • 3
  • Úvod
  • Rychlostní kanoistika
  • Rychlostním kanoistům se šampionát v Szegedu posunul na září. Domácí klání se zatím plánují na léto

Rychlostním kanoistům se šampionát v Szegedu posunul na září. Domácí klání se zatím plánují na léto

Nejspíše až s blížícím se létem, jestliže to aktuální situace dovolí, by mohlo proběhnout úvodní měření sil závodníků v rychlostní kanoistice. „První domácí test výkonnosti je pro reprezentační družstva seniorů i juniorů plánován v polovině června. S velkou pravděpodobností nepůjde o standardní závody, ale o reprezentační testy, jejichž forma i obsah budou přizpůsobeny aktuálním opatřením kvůli šíření viru,“ řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Výbor sekce rychlostní kanoistiky ČSK je připraven schválit plánované testování reprezentantů. „Potřebujeme, aby měli možnost ukázat svou aktuální výkonnost a porovnat se alespoň s domácí elitou, i kdyby to mělo být ve značně omezeném rozsahu a polních podmínkách,“ dodal Hottmar.

Kvůli pandemii nemoci COVID-19 zrušila Mezinárodní kanoistická federace ICF evropskou olympijskou kvalifikaci i Světový pohár v Račicích, definitivně odvolala také Světový pohár v Duisburgu. Neproběhne ani červencové mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Brandenburgu. Zrušen je i Super Cup v Oklahomě, jenž se měl konat dva týdny po olympijských hrách v Tokiu. Ty se však po dohodě Mezinárodního olympijského výboru a japonských organizátorů posunuly o rok, uskuteční se až od 23. července 2021 (více ZDE).

V kalendáři ICF však zůstává premiérové mistrovství světa v neolympijských disciplínách v Szegedu, z července je ovšem posunuto na září a o dalším vývoji se rozhodne 15. května. „Doufejme, že se v září uskuteční také plánované soutěže Olympijských nadějí pro mládež,“ dodal Pavel Hottmar.

Zatím se nezměnil termín srpnového světového šampionátu veteránů na Ukrajině, v tomto případě má k dalšímu vyhodnocení situace dojít na konci dubna. Přehled aktuálního stavu u jednotlivých akcí ICF najdete ZDE.

Evropská kanoistická asociace ECA se zatím rozhodla zrušit nebo posunout všechny závody plánované do poloviny srpna. V květnu pak má rozhodnout o programu evropských soutěží v rychlostní kanoistice na další měsíce – jedná se o mistrovství Evropy seniorů v Rumunsku či o šampionát juniorů a závodníků do 23 let v Moskvě. Přehled najdete ZDE.

V rámci domácího dění se sportovně-technická komise i výbor sekce zabývají jednotlivými možnostmi a o dalších plánech operativně rozhodnou podle rychlosti uvolňování omezení pohybu osob. První domácí nominační klání je předběžně plánováno na přelom července a srpna. „Pokud to situace v té době dovolí a bude možné se letos některých mezinárodních soutěží zúčastnit,“ dodal reprezentační trenér. „Celostátní soutěže mládeže, tedy dorostu, žactva a dalších kategorií, se uskuteční, jakmile budou povoleny. V případě potřeby bude na podzim organizováno testování na vodě kvůli výběru do SCM. Stanovení termínů, formy i obsahu akcí, kde naše kanoistická mládež bude moci předvést svou výkonnost, čeká na vývoj boje proti viru v následujících měsících.“

Tagy: press, rychlostní kanoistika, nominace


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00