• 1
  • 2
  • 3

Rychlostní kajakáři Dostál se Šloufem odlétají do Tokia

Zatímco trojnásobného medailistu z olympijských her Josefa Dostála čekají už třetí hry pod pěti kruhy, jeho parťák na deblu Radek Šlouf prožije svou olympijskou premiéru. Čeští kajakáři odlétají do Tokia v neděli 11. července, aby absolvovali třítýdenní přípravu v japonském Susaki. Dostálův individuální závod proběhne 2. a 3. srpna, se Šloufem se následně představí 4. a 5. srpna.

Osmadvacetiletý Dostál coby jedna z největších olympijských nadějí chce v singlkajaku útočit na zlato a rád by se prosadil i s Radkem Šloufem v deblkajaku. „V kanoistice mi chybí už jenom vyhrát olympiádu, to je samozřejmě velký sen. Udělal jsem všechno, abych vyhrál a jen se uvidí, co soupeři,“ přiznává český olympionik. Z olympijských her se nikdy nevracel s prázdnou – první bronz vybojoval v posádce čtyřkajaku v Londýně 2012, o čtyři roky později v Riu získal stříbro v individuálním závodě a opět byl součástí bronzového čtyřkajaku.

Naopak jeho parťák Šlouf zažije olympiádu vůbec poprvé. „Těším se opravdu moc, protože je to jeden z mých splněných sportovních cílů,“ přiznává český reprezentant, kterému na radosti neubírá ani fakt, že olympiáda proběhne z důvodu pandemie velice netradičně. „Olympiáda bude ve formátu, v jakém bude. Ani mě to nijak extra nemrzí. Na Hry jedu poprvé, takže si ani nedovedu představit průběh sportovního svátku, jaký to normálně je. Nejvíce mi jde o to, abych co nejlépe zazávodil a co nejlépe se poměřil s nejlepšími sportovci, kteří na olympiádě budou,“ doplňuje Šlouf.

Oba české reprezentanty čeká již tuto neděli odlet do Tokia, kde absolvují třítýdenní přípravu v Susaki s ubytováním v loděnici přímo u kanálu. „Do olympijské vesnice se přesuneme až dva dny před závodem. Odmakáme si závody a pofrčíme domů,“ popisuje Dostál. „Moc se na závod těším, zatím v nervu nejsem a věřím, že nebudu. Myslím si, že to bude dobré,“ dodává optimisticky Šlouf. 

Foto: Ivana Roháčková

Tagy: press, rychlostní kanoistika, Olympijské hry, top


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00