• 1
  • 2
  • Úvod
  • Rafting
  • Závody v Troji otevřou podzimní část letošní raftařské sezóny

Závody v Troji otevřou podzimní část letošní raftařské sezóny

Po neplánované koronavirové i tradiční prázdninové pauze se konečně rozjede raftařská závodní sezóna naplno. Na konci srpna, 22.-23.8., ji otevřou závody ve slalomu a sprintu R4, R6 i R2 v pražské Troji.

Český pohár R4, Mistrovství České republiky a zároveň Evropský pohár v kategorii R6 bude letošním prvním plnohodnotným víkendovým závodem. Závodníci poměří síly v sobotu v kategorii R4 a v neděli v kategorii R6. Sobotní odpoledne navíc zpestří i velmi populární závod ve slalomu dvoučlenných posádek na nafukovacích kanoích Baraka – Gumotex Baraka Cup 2020.

I když se, vzhledem k okolnostem, v letošní závodní sezóně nejede o místo v reprezentačním týmu, přesto bude o co závodit. V Troji posádky zabojují o body do celkového pořadí Českého poháru R4 2020 a také o tituly Mistrů České republiky ve slalomu a sprintu 2020, v kategorii R6.

Mistrovství světa v raftingu 2020, které se mělo uskutečnit v Číně bylo přesunuto na rok 2021. I složení české reprezentace pro rok 2021 zůstává stejné, vybojované v závodní sezóně 2019.

Na závody v Troji navazují hned následující víkend 29.- 30.8. závody na Lipně, přesněji pod Lipnem. Na té nejtěžší trati v Čechách, tzv. Čertových proudech, budou raftaři závodit ve sjezdu R4 a zároveň soupeřit o tituly Mistrů České republiky ve sjezdu R6 a celkovou kombinaci 3 disciplín MČR R6.

Letošní září bude pro raftaře zvláště nabité. Závodit se bude téměř každý víkend na tratích v Českém Vrbném, Roudnici nad Labem a na Trnávce, kde letošní seriál končí Mistrovstvím České republiky R4 a v kategorii klubových hlídek.

Lenka Bauerová, SVoČR


Propozice Trojský pohár v raftingu 2020
Propozice Rafting Lipno 2020

přihlášky + startovní listiny

Troja plakat 2020

První letošní raftové závody ve slalomu a sprintu v Troji se blíží!🥳 Tentokrát budeme závodit v netradičním formátu, v...

Zveřejnil(a) Svaz vodáků České republiky - Rafting dne Středa 12. srpna 2020
 

Tagy: rafting, top

Facebook IRF