• 1
  • 2
  • Úvod
  • Rafting
  • V Českém Vrbném proběhlo MČR v raftingu juniorů do 19ti let i kontaktní vyřazovací závod H2H

V Českém Vrbném proběhlo MČR v raftingu juniorů do 19ti let i kontaktní vyřazovací závod H2H

Juniorští raftaři do 19ti let čekali na svůj nejdůležitější závod sezóny – Mistrovství České republiky ve slalomu a sprintu až do půlky září. Roli favoritů potvrdila v obou disciplínách posádka z Jeseníku Youngster Yes R4.

Ženy, muži, veteráni a junioři do 23 let bojovali ve slalomu a sprintu na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném o body do seriálu Českého poháru. Organizátorům se podařilo bodovaný program vtěsnat jen do soboty, včetně vloženého závodu dvojic R2 Baraka Cup a na neděli přichystali pro raftaře parádní program.

Připravili plnohodnotný závod v H2H – vyřazovací kontaktní závod dvojic raftových týmů ve slalomu okolo bójí, který je divácky velmi atraktivní. Pro závodníky je to však zároveň i velmi cenná sportovní zkušenost. Tato disciplína je součástí všech světových závodů na úrovni Mistrovství Evropy a světa a pro české závodníky byl nedělní závod jedinečnou příležitostí, jak si tuto disciplínu vyzkoušet. Závodu H2H se v Českém Vrbném zúčastnilo 12 posádek napříč věkovými kategoriemi. Vítězem mužské kategorie se stala posádka TR Hiko, vítězná posádka sobotního slalomu i sprintu. Mezi ženami zvítězily RC Juniorky.

Letošní závodní sezóna se vzhledem k celkové situaci stala sezónou jednodenních závodů, nejinak tomu bude v Roudnici nad Labem, kam se přesouvá Český pohár čtyřčlenných týmů již tento víkend – 19.-20.9.2020.

propozice Roudnice nad Labem

Lenka Bauerová, SVoČR

Tagy: rafting, top

Facebook IRF